Hoşgeldiniz  

ÜLKE İNSANI GİTTİKÇE FAKİRLEŞİYOR

Halit BEYTÜT | 17 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İktidar kanadı her ne kadar görmezlikten geliyor olsa da ülkede geçimini yapamayan, fakru zaruret içinde yaşam savaşını veren milyonlarca insan var.

Karnı tok sırtı pek olanlar ne yazık ki bunu yadırgamıyor ve yoksullaşan halkının acı feryadını duymama gibi bide vurdumduymazlığın içine bürünüyor.

Ülkemizin güzide illerinden biri olan ve bizlerinde yaşamımızı sürdürdüğümüz ilimiz Batmanda da ne yazıktır ki hali büsbütün perişan bir durumda. Her ne kadar bu acı tabii bir gerçekse de bu da kimsenin umurunda değil.

Pandeminin ağır darbesiyle sarsılan binlerce insanımız artık yarını nasıl geçirebileceğinin endişesiyle bocalayıp duruyor da iktidarın cebi dolu siyasetçileri her gün bu konuya değinilmemesi için gündemi değiştirmekle zaman geçiriyor.

Bu olumsuzluklar yetmiyormuş gibi iktidar simdi de aya çıkacağımızı söyleyip duruyor. Yerdeki insanları doyuramayan, açlık ve sefalete sürüklenen vatandaşını bırakmış aya çıkacaklarını müjdeymiş gibi söylemekten çekinmiyorlar.

Bu milletle alay etmek değil de nedir Allah aşkına?

Zor koşullar altında günü kurtarmaya çalışan binlerce insanımız artık bu oyalama taktikleriyle uyutulmaya ve var olan sorunları unutturmaya çalışıyor.

Bu ülkenin insanı bu fakirliği, bu yoksulluğu asla ve asla hak etmiyor. Ülke tarihinde hiç bir dönemde millet böylesine bir çaresizliğe itilmemiş ve hiç bu kadar çaresizliğin pençesinde bu kadar ezilmemiştir.

Tüm bu çaresizlik ve yoksulluğa itilmiş halkını hala gündemi değiştirmek ve oyalama taktikleriyle uyutmaya kalkışmak ve de gerçekleri unutturmaya kalkışmak bu millete yapılmış en büyük zulümdür.

Hal böyle iken, pandemi virüsünü bahane edip milletin ekmeğini kazanmasına bile engel olup is yerini kapatmak bu insanların kazanmak istedikleri ekmeğini bile elinden almak anlamına gelir.

Bu azap, bu çaresizliğe itiş ne zamana kadar sürer bilinmez ama bilinen bir gerçek varsa o da ülke insanı gittikçe fakirleşip yoksulluğa doğru gittikçe artış kaydediyor.

Dileğim bu olumsuz dönemi yaratanların artık gerçek yüzlerinin ve asıl niyetlerinin ne olduğunun açığa çıkmasıdır…

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.