Hoşgeldiniz  

ÜLKE İNSANI MUTSUZ

Halit BEYTÜT | 13 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde hiçbir iktidar döneminde böylesine karamsarlığa kapılan bir ulus olmamıştık. Hayatın acımasız koşulları arasında hiçbir zaman bu millet böylesine çaresiz kalmamıştı.

İşsizlik sorunlarının, yapılan acımasız zamlarla hayatı çekilmez hale getirilişinin korkunç mutsuzluğunu yaşıyoruz. Böylesine acımasız böylesine vurdumduymaz bir iktidarın halka yüklediği acımasız yükler altında halkımızın nasıl ezilmeye mahkum edildiğine tanık olmak bizleri gerçek manada kahrediyor.

Ülkemin insanı mutsuz, ülkemin insanı yarınlarına umutla bakamaz oldu.

Umutsuzluk sarmış dört bir yanımızı da iktidar kanadı hala vatandaşla alay edercesine simit ve yumurta hesabını yapmayı kendine alışkanlık haline getiriyor.

Sözde milletin vekilinin biri çıkıp vatandaşa üç öğün simit yiyin diyor, bir başkası da çıkıp yumurta hesabı yaparak hem de pis pis sırıtarak alay edercesine vatandaşla alay etmekten çekinmiyor: milletin sayesinde vekil sıfatını kazananların milletle alay etmeleri son derece ahlaksızlık ve vicdansızlıktır.

Bu ülkede siyaset artık tüm zarafetini böylesine soytarılık yaparak vatandaşı kızdıranlar yüzünden tamamen yitirmiş bulunmaktadır.

Benim ülkemde artık vatandaş meclise kendisiyle alay etmeyen, vatandaşın hal ve hatırını sormayanları vekil olarak meclise göndermeyecektir.

Seçim dönemlerinde vatandaştan oy isteme cüretini göstereceklere bir sorumuz vardır bu güne kadar hangi vekil çıkıp ta vatandaşın zor hayat koşulları arasında nasıl ezildiğini iktidara haykırma gereğini duydu ki…

Acımasız zamlarla vatandaşın alım gücünü tüketen iktidara hangi milletin vekili halkımız bu zamlar karşısında yaşamlarını zorlukla sürdürebiliyor deme erdemliliğini gösteren oldu mu?.

Millet meclisin de yan gelip yatanlar ayda ceplerin 23 bin lirayı koyup vatandaşı aklının ucundan bile geçirme erdemliliğini göstermeyenlerin vekillik sıfatına itirazımız vardır biline.

Bu milletin siyasetçilere gösterdiği ve verdiği değerin karşılığın alamamasını içine sindiremeyen bu vefalı millete karşı ahde vefa burcunu ödemeyi aklına bile getirmeyenlerin milletten artık isteyecek hiçbir talebi olamayacaktır.

Bu nedenle seçim dönemlerinde gelip vatandaştan oy dilenmeyi kendilerine alışkanlık yapanların yapmacık tavırlarına inancının kalmadığını özellikle vurgulamak isterim.

Bizler vatandaşlar olarak bizler yaşamı ekilmez hale getirip hayat şartlarını çekilmez hale getirenlere beddualar yapmaktan başka bir şey gelmiyor elimizden.

Mutsuz bir millet olduk bizler umutsuzluğa itenler utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden..

261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.