Hoşgeldiniz  

ÜLKE İNSANININ TEK DERDİ GEÇİM OLDU…

Halit BEYTÜT | 19 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her ne kadar bazı işgüzarlar ülkenin gidişatından memnun olduklarını söyleyip yalakalıklarına devam ediyor olsalar da ülke genelindeki tüm insanlarımızın tek derdi geçim olmaya başlamış bulunmaktadır.

Doğalgaz bulunmuş.

Ülkenin itibarı sözde yükselmişmiş, tarımda dünya ikincisiymişiz gibi kandırma sözler artık insanlarımızı tatmin etmiyor onlar yarınlarını nasıl çıkaracaklarının derdine düşmüş bulunmaktadırlar.

Ekonomik yönde zaten perişan olan halk artık yapılan elektrik çamlarına, doğalgaza ve gıda ürünlerine yapılan acımasız zamlarla kelimenin tam anlamıyla bunalım geçirmeye başlamış bulunmaktalar.

İlimizde de özellikle yerel basın mensuplarımızın hala bu aşırı zamlardan bahsetmemesi üzülerek ifade etmek isterim ki büyük bir işgüzarlık ve tarafgirliktir.

İşsizler ordusuyla ülkenin en çok işsizi bulunan ilimizdeki insanların artık evine ekmek bile götüremediğine tanık olan meslektaşlarımın bu zulümden bahsetmemesi son derece düşündürücüdür.

Durumu iyi olanların durumu perişanlık alemine düşenleri düşünmediği bir ülke haline geldiğimizi üzülerek izlemekteyiz bu ülkeni insanları böyle değildi yardımseverliği ile dostluklarıyla birbirine her halükarda yardımdan kaçınmayan bu milleti şimdi askıda ekmeğe muhtaç eden bir zihniyetin ülkesi olmuşsak bunun tek müsebbibi bizleri bu hale getiren beceriksiz siyasetçilerdir.

Koltukları kaybetmemek adın milletin çektiklerini görmezden gelen bir zihniyetin adeta esiri olmuş bulunmaktayız.

Bir Devlet bahçeli var maazallah kendisinin koltuğunu kaybetmeme adına sarayın bekçiliğine bile yapmaktan ve de sözcülüğüne soyunmaktan başka çaresi olmayan bir zavallılığın içinde çırpınıp durur ve her gün gündem değiştirme adına üzerine düşen sorumlulukla hareket etmeyi kendine alışkanlık haline getirmesi bizleri de ülkenin aklıselim tüm insanlarını da artık delirtmek zeredir.

Millet ekmek derdine düşmüş yarınını nasıl çıkaracağını kara kara düşünürken birilerinin çıkıp ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışması bu aziz millete yapılan en büyük ihanettir başta ülkeyi yönetenlere ve de iktidarın rantlarıyla gününü gün edenlere seslenmek istiyorum.

Bu ülkenin insanlarının perişanlığını, ülke insanının nasıl sıkıntılar içinde çırpınıp durduğunu görmezden gelmek millete yapılmış en büyük haksızlık ve ihanettir.

Bu ihanetin bedelini er ya da geç mutlaka ama mutlaka ödeyeceksiniz bundan kimsenin kuşkusu olmasın, milleti düşünmeyen sadece kendi yandaşlarına yaşam hakkı tanıyan siyasi zihniyete de lanetler okumak geliyor içimden ve de lanetliyorum.

Bu ülkenin insanını çaresizleştirme çabası içinde olanlara bu vatanda yaşama hakkını verenlere de lanet olsun.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.