Hoşgeldiniz  

ÜLKEM İÇİN UTANÇ TABLOSU

Muharrem BİTEN | 10 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Korona virüsü yüzünden uzun süre çalışmayan, dükkanlarını kapatmak zorunda kalan ve kazançlarını günlük olarak kazanan insanların bu illet yüzünden mahrum kaldığı vatandaşlarımıza bir darbe de faturalarını ödemedikleri gerekçesiyle elektriklerini kesen özel elektrik şirketleri vurdu.

Yalpan açıklamaya göre şu anda tam tamına 4 milyon vatandaşımız elektriklerinin kesilmesi yüzünden karanlığa mahkum edilmişlerdir.

Her zaman faturalarını zar zorda olsa ödeyen ama salgın nedeniyle iş yapamayan insanlarımızın elektriklerini kesip onları karanlığa mahkum etmek vicdansızlığın dik alasıdır.

Ne demek beni vatandaş zaruri olarak faturalarını ödeme gibi bir güçlük çekmişler ve ödeyememişler de bu yüzden bunları birde biz cezalandıralım demeye gelen bu tutumu ben insanlığın yüz karası bir davranış olarak nitelendiriyorum.

Benim ülkemin yöneticileri her demde ahkam kesip dünyada bir numara olduklarını söyleyip ahkam kesenlerin 4 milyon vatandaşının elektriklerinin kesilmesi karşısında nasıl bir tavır takınacaklarını doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

Avrupa ülkeleri korona yüzünden mağdur olan vatandaşlarına her türlü kolaylığı sağlayıp mağduriyetlerini giderirken benim ülkemin insanlarını daha da mağdur etme çabaları karşısında bu zihniyetten tiksindiğini özellikle vurgulamak isterim.

4 milyon vatandaşımızın elektriklerinin kesilmesine ses çıkarmayan ve bu mağduriyetin her kes tarafından duyulmasına bile mani olamayan bir devlet yönetimi bana göre vatandaşının ezilmesini ve vatandaşının daha da mağdur olmasını isteyen bir düşüncenin tezahürü içinde olduklarının göstergesidir.

4 Milyon insanını karanlığa gömenlere dur delme cesaretini bile göstermeyen bir iktidarı ben son derece vatandaş düşmanı olarak nitelendiririm.

Bu yüzden bu manzaranın benim anlı şanlı ülkem için bir utanç tablosu olduğunu özellikle vurgulamak isterim kendi alacağın aslan vatandaşının mağduriyetini hiçe sayan bir özel elektrik şirketlerine vatandaşımı mağdur etme alacağını ötele diye bir ikazda dahi bulunmayan bir hükümeti ben neyleyeyim.

Vatandaş zaten onurludur borcunu her ne yaparsa yapsın belirli bir süre sonra bu borcunu ödeyecektir ama bun bile tahammül edemeyen paragöz elektrik şirketlerine verilmesi gereken yanıt utanın asla böyle bir uygulamayı kabul edemeyiz demesi gereken cesur bir iktidarımızın olmasın isterdim ama ne yazıktır ki iktidar bile bu paragöz şerefsizleri adeta koruma gibi bir sessizliğin içine girmiştir.

Yazıklar olsun hem de çok yazıklar olsun.

4 Milyon vatandaşını karanlığa gömenlere ses çıkarmayanlara sadece yuh derim ben.

233 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.