Hoşgeldiniz  

ÜLKEMDEKİ EMEKLİLERİN DRAMI… 

Halit BEYTÜT | 19 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İkinci baharlarını yaşayacaklar diye sevinen ama emekli olduktan sonra ikince baharları ne yazık ki kışa dönüşen emeklilerimizin ne kadar güç koşullar altında yaşamlarını sürdürdüklerini söylemek sanırım abartı olmaz.

Avrupalı emekliler bir aylık maaşlarıyla üç ay kadar büyük bir tatil sürecini yaşama imkanını bulurlarken benim ülkemin emeklileri ne yazıktır ki ikinci bir iş bulmak amacıyla patronların kapılarını aşındırmaktadır.

Her 6 ayda bir düşük gösterilen enflasyon rakamlarıyla maaşlarına sadaka gibi zam yapılan emeklilerimiz üzülerek ifade etmek isterim ki ülkemin en çok mağdur edilen kesimleridir.

Bu arada emekler derneği genel başkanlığının da yapılan bu sadaka niteliğindeki zamlara hala sessiz kalmasına da bir anlam vermek kesinlikle mümkün değildir.

Emeklilerin sözleşme yapma hakları yok, emekliler enflasyon oranında gösterilen rakamlar la maaşlarına yapılan 50 ila 100 liralık zamlara artık isyan bayrağını çekmeyi göze almışlardır.

2002 yılındı iktidara gelen ve hala iktidarda bulunan AK parti hükümeti üzülerek ifade etmek isterim ki emekli kesime üvey evlat muamelesini reva germekte ve acımasız sadaka niteliğindeki maş zamlarıyla yetinmektedir.

Neden b olumsuzluğu emekliye reva görürler bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki üstüne üstlük maliye bakanımız sayın bayraktarın emekle maaşlarında bir düzenleme getireceklerini de beyan edince emekli kesimi artım maşlarımıza da öz diktikleri imajını edindiklerini özellikle vurgulamak isterim.

Öyle bir olumsuz düşünce oluştu ki artık bu hükümetin emekli maaşlarını bile ödememe gibi bir düşüncenin içine girdikleri düşüncesi oluşmuştur.

12 emekli yakınlarıyla birlikte 24 milyonu bulan sayılarıyla isterse hükümeti düşürür isterse de hükümetin kurulmasında önayak olur bu gerçek göz önünde almasına rağmen hükümetin hala emekli maaşını insan onurun yaraşır bir düzeye ulaştırmama inadını artık kırması gerektiği vurgulanmaktadır.

Bu yüzden emeklinin yüzünü bir türlü güldürmeyen ancak güldürmekle mükellef olan zatı muhterem yetkili mercilerin artık akıllarını başlarına almaları ve üvey evlat muamelesini reva ördükleri düşünceyi öz evlada dönüştürmelerinin zamanının geldiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

221 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.