Hoşgeldiniz  

ÜLKEMDEKİ GENÇLER HEBA OLUYOR

Halit BEYTÜT | 25 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünya nüfusu yaşlılığa hızla ilerlerken benim ülkemin nüfusu ise büyük bir sevinçle gençleşmektedir.

Bununla gurur duyuyoruz ama ne yazıktır ki ülkemin gençleri her geçen gün karamsarlığa itilmektedir.

Gençliklerini doyasıya yaşama imkanından mahrum okudukları okulu bitirdikten sonra iş bulamadığı için bunalımlara giren bir ülkemin gençliği her geçen gün heba olmaktan öteye gidemiyor.

Canından bile çok sevdiği ülkesinde iş bulamadığı için zorunlu olarak Avrupa ülkelerin gitmekten başka çare bulamayan bu pırıl pırıl gençlerimize kesinlikle sahip çıkmak durumunda olduğumuzu özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Avrupalılar genç nüfusu mumla ararlarken, benim ülkemdeki gençler asla karamsarlığa ve de umutsuzluğa kapılmamalıdır.

Gençlerimiz kin, nefret gibi insanlık dışı kavramlara teslim olmak istemiyor.

Gençlerimiz, uygar dünyadaki ütüm yaşıtları gibi gençliklerini yaşayarak mutlu olmak, geleceğe umutla bakmak istiyor.

Hal böyle iken ülkeyi yönetenlerin bu mükemmel gençlere neden kulaklarını tıkar hale gelmiş ve neden onların sesine gereken hassasiyeti göstermemekte ısrar ediyor.

Benim ülkemin insanları çocuklarının vatana ve millete yararlı birer evlat olmaları için dişinden tırnağından biriktirdikleriyle çocukları okutup üniversiteyi bitirmelerine katık sunarken benim ülkemin yöneticileri biz her üniversite mezununu iş bulmak zorunda değiliz diyerek hayal kırıklığı yaratıyor neden.

Böyle gitmemeli ve böyle vurdumduymazlık sürüp devam etmemeli ve genç neslimizin kahve köşelerinde heba olmaktan kurtarılmalı gerçeğiyle baş başa kalmalıdır.

Ülkemdeki binlerce hatta milyonlarca genç halen i bulamamanın çaresizliğini yaşamaktadır.

Böylesi bir durumda bile iş imkanı yaratmaları gerekenlerin bu konuya hiç ama hiç değinmemeleri son derece büyük bir hıyanettir.

Bu ülkenin yarınlarının sahipleri olan gençlerimize reva görülen bu sorunsuz tutum ve davranış son derece tehlikeli ve vurdumduymazlıktır.

Üniversiteyi bitirdikten sonra artık ailelerin yük olmayacakları sevinci içinde diplomalarını ve keplerini havaya fırlatan bu muazzam gençliğimiz n yazıktır ki umudunu bulamadı ve saçlarını aklar düştü halde hala iş arar durum getirildiler.

Bu yüzden ben gençlerimizin böylesine sorumsuzca karamsarlıklara itilmesini asla içime sindiremiyor ve bu konuda üzerlerine düşeni yapmayanları da milletin huzurunda kınıyorum.

Unutulmasın ki bu gençler bizim ülkemizin yarınlarının sahipleri ve siyasetçileridir.

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.