Hoşgeldiniz  

ÜLKEMİN KORONA VİRÜS TABLOSU MAALESEF KORKUNÇ…

Halit BEYTÜT | 23 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona pandemisinde üçüncü piki yaşayan Türkiye, maalesef Avrupa’da da zirveden inmiyor. Dünyada da zirveye koşuyor. Son 48 saatte 346 vatandaşımız daha korona virüse kurban gitti.

Hasta sayısı da yeni tedbirlere rağmen tırmanışta. Vaka sayısı 60 binin üzerinde seyrediyor. Salgında üçüncü piki yaşayan Türkiye, günlük vaka sayısında dünya üçüncülüğüne yükseldiği belirtiliyor. Avrupa’da ise zirveden inmiyor.

Bu yüzden daha sert kısıtlamaların kapıya dayandığı belirtiliyor. Sokak ve meydanlardaki yoğun kalabalıklar üzerine bilindiği gibi 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramını da içine alan 3 günlük sokağa çıkma yasağını yasadık.

Hal böyle olunca ve buna rağmen vaka sayısında bir değişiklik olmazsa daha sert ve sanırım tam kapanmaya da doğru gidilebileceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Aşılama kampanyasında karınca yürüyüşüyle gidilip aşlamada sin derece gecikilince olacağı da böyle olmasına en büyük nedendir. Bakınız İngiltere ve Israil nerdeyse normal yasama dönme hazırlığını yapmaya bile başladılar çünkü nüfuslarının çoğunu aşı yapıp bir bakıma vatandaşlarının rahat bir nefes almasını sağladılar da ondan

Bizde ise hala iç çekişmeler fındıkkabuğunu doldurmayan basit tartışmalar yaşanıp duruyor ve yüzlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine bile değinilmiyor

Bu kadar vurdumduymazlık bu kadar vatandaşı düşünmezdik dünyanın hiç bir ülkesinde böylesi yitiklere seyirci kalınmaz ve buna önlem almak için tüm siyasi çekişmelere değinilmez.

Onlar için vatandaşlarının yasamı önem taşır. Bizde her gün yüzlerce vatandaş yaşamını yitirirken sadece siyasi çekişmeler gündemde oluşur

İnsanlarımıza 5 maskeyi dağıtamayan, vatandaşının pandemi yüzünden uğradığı mağduriyete patates ve soğan dağıtarak sözde önlem almaya kalkışan bir iktidarı ben alkışlayamam.

Çocuğuna mama alabilmek için sokağa çıkan bir kağıt toplayıcısına 5 bin lira ceza kesen bir ülke olmuşsak kusura bakılmasın ben bu iktidara selam duramam.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün Nutuk kitabını dağıtmak isteyen ülkücülerin isteğini reddeden bir milli eğitim yardımcısının ülkemin kurucusunun kitabına dağıtma iznini vermeyen bir sözde eğitimcisinin yaptığı işgüzarlığa ben öfke duymayayımda ne duyarım?

Halimiz duman, herkes umutsuz, yarınlar için umut duyan hiç bir vatandaş bulamazsınız bu ülkede gülen bir yüz yok artık esnaf çaresiz işçi memur emekli artık kıpırdayamaz hale gelmiş beni zati muhterem ülke yöneticilerinin bu durum karşısındaki suskunlarına eyvallah diyemem

Korona ülkemi esir almış savaşıyor ülkemin insanlarına da benim vatandaşım bu savaşta ne yazık ki önemli zayiatlar vermekte ve savaşı kaybetmek üzere ama birileri hala bu ciddiyetin farkında değil.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.