Hoşgeldiniz  

ÜLKENİN GİDİŞATI İYİYE GİTMİYOR…

Halit BEYTÜT | 21 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir cennet misali ülkede yaşıyoruz ancak bu cennet misali ülkeye cehennem çevirmek isteyen bedhahlar vardır.
Siyaset arenasının bu ülkeye hiçbir çıkar sağlamadığını gördükçe bunları nasıl oluyor da vekillerimizi olarak nitelendiriyoruz.
Siyasi arenada birbirleriyle barışık hiçbir siyasetçiyi göremez bir duruma gelmiş bulunuyoruz. İşsizlik illetinin tüm ülke insanının sarıp sarmaladığı bir dönemde siyasetçilerin hala İstanbul seçimi ile zaman geçirmelerine anlam vermek mümkün değildir.
Yıllardır siyaset arenasında yıllardır görüşlerimizi yansıttığımız kamuoyuna hiç bu kadar karamsarlıklara düştüğümüzü hatırlamadığım ifade etmek isterim. Her ne kadar siyasetin zatı muhteremleri ortamı güllük gülistanlıkmış gibi teşebbüslerde bulunuyor olsalar da bunun sadece bir oyalama taktiğinden öteye gitmediğini tüm ülke insanı artık bilmektedir.
Ülkemin vatandaşının refah düzeyi hiçbir zaman insan onurun yaraşır bir düzeye ulaşmamış ve vatandaşım hiçbir dönemde bu kadar çaresiz bırakılmamıştır. Böylesine bir dönemi yaşamamıza rağmen iktidar kanadının İstanbul seçimin kazanmak için her türlü kılıfa girdiğini büyük bir ibretle izlemekteyiz.
Ülkemizin böylesine bir çaresizliğe sürüklenmesinin müsebbibi kimlerdir bunu da tüm vatandaşlar biliyor ama bunu söyleme cesaretini bile gösteremiyorlar. Bir korku imparatorluğu yaratılmış vatandaşların özgür iradelerini bile söylemekten rahatsız olmaktadırlar. Seçim dönemlerinde vatandaşı yere göğe sığdırmayanların seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl bir kenara attıklarını da çok iyi bilmekteyiz. Böylesine bir ortamda ülkemin insanın mutlu olmasından söz edilir mi. Ülkede milyonlara varan işsizler ordusu mensuplarının çektiği çileyi yüreğinde hissetmeyenler bizin vekillerimiz, başbakanlarımız ve cumhurbaşkanlarımız olamaz.
Yıllardır başa gelen iktidarlar üzülerek ifade etmek isterim ki hiç birinin vatandaşın derdine derman olduğunu kesinlikle iddia edemeyiz. İşçisi, memuru asgari ücretlisi ve özellikle de emeklisi mutsuzsa o ülkenin zenginliğinden ya da demokrasisinden söz edilemez.
Bizler ülkemizin elbette ki iyi olmasını ve ülkede yaşayan vatandaşlarımızın insanca yaşama hakkını elde etmelerinin taraftarıyız. Bizler bu ülkede yaşamını süren tüm vatandaşlarımızın her türlü sorunlardan arınıp huzur ve mutluluk içinde yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz.
Bu nedenle bizlerin sitemi ülkemizi yönetenleredir. Bir millet kendisin yönetenlerden memnun değilse bunun bedelinin mutlaka ağır olacağını bilmelerinde yarar vardır.
Mutsuz insanların yaşadığı bir ülke yerine ülkenin tüm vatandaşlarının yaşamaktan mutlu oldukları bir TÜRKİYE hepimizsin en büyük dileğidir, Önce vatan sevgisin içimizde kalbimizde yaşattığımız sürece bu ülkenin çıkarlarına elbette ki sahip çıkılmasını da arzu etmekteyiz.
Ülkemizi çok seven vatandaşlar olarak tüm siyasetçilerden tek bir isteğimiz var da kısır döngülerle vakit geçirmemeleri ve zamanlarını boşa harcamadan ülkemizin sorunlarına eğilim göstermelidirler.

246 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.