Hoşgeldiniz  

ÜLKENİN İŞÇİSİNE REVA GÖRÜLEN HAKSIZLIK…

Halit BEYTÜT | 05 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hükümet bilindi gibi pandemi yüzünden işten çıkarmanın yasakladı ama ücretsiz izine gönderilmeyi ise serbest bıraktı. Yapılan bir araştırmaya göre bu güne kadar tam 2 milyon işçi ücretsiz izine ayrıldı bu da 2 milyon işçinin açlığa mahkum edilmesine neden oldu.

Aileleriyle birlikte bu sayı tamamen 4 milyona ulaştı dünyanın hiçbir ülkesinde devlet kendi işçisine böylesine bir zulmü reva görmemiş bu kadar işçisini sefalete sürüklememiştir.

Ülkemizi yönetenlerin böylesine saçma sapan bir karar almasının asıl nedeni nedir gerçekten bilinmemekle beraber bilinen bir gerçek var ki o da 4 milyon insanın ekmeğini elinden alınması anlamına gelmektedir.

Ben cennet misali bu güzel ülkenin vefakar milletine görülen bu vefasızlığı kesinlikle içime sindiremediğimi ifade etmek isterim.

Nedir işten çıkarma yok ama ücretsiz izine ayırabilirsiniz toleransı buda patronların ekmeğine yağ sürmek anlamına gelmiyor mu patronlara karşı el pençe divan duran ancak işçisini ezen zihniyet gerçek manada bu cennet misali vatana da ihanet değimlidir.

Bu ülkeyi yönetenlerin bulundukları makamları kimlerin onlara bahşeylediği bilincinde olmayanlar işte böylesine bir vefasızlık örneğini sergilemektedirler.

Benim ülkemin insanları bu haksızlıkları kesinlikle hak etmemiş ve birilerine gösterdiği karşılanamaz vefayı gösterdiği insanların kendilerin böylesine acımasız bir tutuma sürüklemesine karşı elbette ki günün birinde gereken yanıtı verecek ve kendilerine yapılan bu acımasızlığın intikamını mutlaka alacaklardır.

Tabii ki bu günkü iktidara getirenleri yine getirdikleri sandıklarda alaşağı edip gereken cezayı keseceklerdir.

Milletin yüzünü güldürmeyen, millete yaşamı zehir zıkkım eden, milletin refah düzeyini düzeltmek yerine alaşağı eden bir iktidar artık ömrünü yitirmiş sadece milletin sırtına taşıyamayacağı kadar yük yüklemeyi ilke edinmiştir.

İşsizler ordumuza her geçen gün yenileri eklenmesine rağmen bu olayı görmezden gelip gündem değiştirmekle yetinen bir iktidar artık ülkemin gerçek manada kanayan bir yarası olmuştur.

Gündemleri değiştirip ülkenin içine düştüğü durumu görmezlikten gelenlerin ülkeyi kaosa sürüklediklerin bile bile inatla bildiklerini okumaya ve vatandaşa yalanlar uydurmaya devam etmekte direnmektedirler.

Bu ülkenin insanına layık olmadığı eziyeti verenlerin miadı dolmuş milletinde artık sabrı tükenmiş bulunmaktadır.

Koltuklarını kaptırmak adına her türlü yalanı ve dolandırıcılığı yapacakları bir gerçektir ancak ne yaparlarsa yapsınlar milletin artık bunlara kanacak en ufak bir gücü kalmamıştır.

Bunun böyle bilinmesinde yarar vardır koltuklarından kalkmama gibi bir ısrarcılık içinde olanlara önemli duyurulur.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.