Hoşgeldiniz  

ÜLKENİN TÜM SORUNLARI VARKEN

Halit BEYTÜT | 15 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin tonlarca sorunu varken hükümetin İstanbul seçimine odaklanmasını hiçbir vatandaş kabul edilir bulmuyor.

14 seçimden kazançlı çıkan ve son yerel seçimde ülkenin en önemli şehirlerini kaybeden AK parti hükümeti her nedense bu yenilgiyi kabullenemiyor. Seçimin ardından 15, 16 gün geçmesine rağmen hala oyların yeniden sayılması adına itirazda bulunanların seçim propagandalarda yetersiz kaldıklarını bu nedenle de yetersizliklerine kılıf arama telaşına girdiklerini tüm ülke insanı bariz bir şekilde gözlemlemektedir.

YSK her nedense birçok ilde ve ilçede yapılan itirazları hal etmesine rağmen İstanbul seçimine hala bir çözüm bulamamasını ben son derece büyük bir acizlik ve haksızlık olduğunu özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

İstanbul seçiminden sana ne diyebilir bazı vatandaşlarımız ama bu gün İstanbul da yapılmak istenen aykırılık yarın ilimize ve bölgemize de sirayet etmemesinin bir garantisinin olmadığını vurgulamak istedim.

Yani milletin özgür hür iradisini hiçe sayan bu çılgın süreçte halkının teveccühüne hiç ama hiçbir zaman galip gelmeye imkân bulamayacaktır. Bu yüzden özellikle YSK bir an evvel tüm şaibelerden kurtulmak ve kendisine baskı yapılmadığını kanıtlayabilmek adına seçimin sonucunu ilan etme zorunda olduğu gerçeğini göz ardı etmemelidir.

YSK baskı ve itirazlar nedeniyle kendi iradesini ortaya koyamaz ve iktidarın söylemleriyle hareket etme talihsizliğini gösterirse vatandaş nezdinde YSK’nın hiç ama hiçbir kıymeti harbiyesi kalmayacak, Kalmadığı gibi de güvenirliliğini de tamamen yitirecektir. Bu nedenle hiçbir iktidarın ve siyasetin kararlarına karşıma hakkının olmadı YSK İstanbul halkının tercihine gereken saygıyı göstermeli ve İmamoğlu’nun mazbatasını bir an evvel verme cüretini göstermelidir. Göstermelidir ki ülkemizde demokrasinin olmazsa olmaz olan kuralların işlendiğinin ispat edilmesi gerekir.

Ülkemizin birçok ilinde seçim sonuçları kesinleşmiş olmasına rağmen İstanbul oylarının sayılmasa kaplumbağa yürüyüşüne anlam vermenin mümkün olmadığını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Siyasetçiler ne yapıyor nelerle uğraşıyor bunu da anlamak mümkün değildir tüm sorunları bitmiş de sanki İstanbul seçimi ile uğraşıp duruluyor olmasını bir acizlikten öteye gitmediğin de ifade etmek isterim. Bu yüzden ülkemizin onlarca sorun ve çözüm bekleyen işleri varken bunu ağzına bile almayanlar için yeni bir gündem İstanbul seçimi olarak görülmektedir. Buda AK parti İstanbul il teşkilatının ne kadar yetersiz bir çalışma yaptığının da bir göstergesidir.

Bu yüzden bulanık sularda balık avlamaya kalkışanların n denli beceriksizliklerini de gözler önüne sermiş bulunmaktadır.

286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.