Hoşgeldiniz  

ÜLKEYİ YORMAYIN…

Halit BEYTÜT | 03 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

58 şiddetindeki depremin korku dolu yürekler hala devam ederken, AK parti eski milletvekili Faruk Çelik, seçimlerin artık yüzde 51ile değil yüzde 40 olması gerektiğini ifade ederek yeni bir gündemi o8taya koydu.

Bu millete 31 Mart seçimlerinden sonra oyların çalındığı iddiasıyla 23 Hazirana ertelenen İstanbul seçiminin ortaya çıkan tablo 17 yıldır iktidarda bulunan Ak parti kurmaylarını da büyük ölçüde endişelendirirken şimdide bundan çıkış amaçlı çareler aranmaya başlatıldı.

Ülkede meydana gelen ve 16 Milyon İstanbulluya korkuya salan bir depremin ardından koltuk kaptırmama adın seçimi gündeme getirmek son derece büyük bir ahlaksızlık ve vurdumduymazlıktır.

Milletin canına ve malına olası bir depremin söz konusu olduğu bir dönemde her türlü olumsuzluğu bir kenara bırakıp yüzde 40’lık bir seçimin olması fikrini ortaya atanların insanlıktan nasibini almadığını gözlemliyoruz.

Kendi çıkarlarını ön planda tutup vatandaşın içine düştüğü korku tünelini nasıl atlatabilecekleri yönünde mesai harcaması gerekenlerin seçimi gündeme getirmesi vatandaşlarla alay etmekten öteye gitmeyen son derece mantık dışı bir tutumdur.

Vatandaşın acımasız zamlarla bunaltanların zaten milleti düşünmeye vakit bulamadıklarını çok iyi anlamış bulunuyoruz.

Kim ne derse desin böylense bir zulmü vatandaşına reva grenler kesinlikle iflah olmayacaklarını da bilmelidirler Millet can derdinde iken siyasi ahlakından yoksunların seçimi gündeme getirip depremi unutturmaya çalışanlar bilsinler ki artık takke düşmüş kel görünmüştür.

Vatandaş artık kendilerini yönetenlerin miadını doldurduğunu tahmin değil mutlaka olacağını biliyor.

Bu yüzden hazırdaki iktidar hala vatandaşı daha nasıl çaresiz bırakalım düşüncesiyle vatandaşın sırtına yük yüklemeye devam ediyor.

Her türlü olumsuzluğu ışık görünecekmiş gibi gösteren ekonomi bakanımızın da artık güvenirliğini tamamen yitirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim bu yüzden seçimlerle artık bu millet sizin oyuncağınız olmuştur. Milleti yormak sizin akıl karınız değildir.

Umudumuzu artık başka baharlara bırakma zihniyetine sahip olanlar bilsinler ki yolun sonu görünüyor.

Bu ülkenin tek adamla yönetilemeyeceği artık apaçık ortaya çıkmıştır ve parlamenter sisteme geçmenin ülkenin kurtuluşu olacağını düşünüyoruz.

272 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.