Hoşgeldiniz  

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER MARDİN VE MİDYAT’I GEZDİ

admin | 02 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER MARDİN VE MİDYAT’I GEZDİ

Batman Üniversitesinde farklı bölümlerde eğitim gören aralarında İran, Suriye, Çad, Sudan, Afganistan, Somali, Yemen, Mısır gibi ülkelerden öğrencilerinin katılımı ile Mardin ve Midyat’a kültürel gezi düzenlendi.

Öğrenciler, Mardin ve Midyat’ta aralarında Kasımiye ve Zinciriye Medresesi, Ulu Camii, Midyat Han ve tarihi mağaraların olduğu tarihi ve kültürel mekanları gezdi.

Mardin ve Midyat’ın tarihi ve kültürel dokusu karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, farklı kültürlerin birleşme noktası olan Mardin’de bulunmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Etkinliğe katılan Uluslararası Gençlik Topluluğu Başkanı Samar Alyounes, etkinlikten dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

Ülkeler başta olmak üzere her bölgenin, yörenin ayrı bir kültürü olduğunu belirten Alyounes “Her şehrin kesinlikle şahane bir kültürü vardır. Bu gezide yeni arkadaşlarla tanışma ve kaynaşma fırsatımız oldu, ayrıca yeni bir kültüre ufkumuzu açtık ve aşkına daldık. Batman üniversitesine düzenlediği bu kültürel ve eğlenceli gezi için teşekkür ederiz” dedi.

134 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.