Hoşgeldiniz  

UMUTSUZLAR KERVANI… 

Halit BEYTÜT | 23 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar ülkede yaşayan insanların umut dolu gelecekle ilgili son derece umutlu düşleri vardı. İşte umutlu ve de gelecekle ilgili umutların olan ülkesi olan Türkiye ne yazık ki şimdi umutsuzlar kervanının oluşturmaya başlamıştır.

İşsizler ordusuyla, zam furyası altında geçim derdine düşürülmesiyle, vergilerin bellerini kırmasıyla kelimenin tam anlamıyla umutsuzlar ülkesi durumuna getirilmişiz.

Bu yüzden ülkedeki insanlarımız ne yazıktır ki gelecekle ilgili hiç ama hiçbir umut kuramamaktadır.

Siyasetçilerin böylesi bir duruma getirdiği güzel ülkemizde artık ne yazık ki sevinç naraları atılmamakta. İnsanlar sadece gülemez duruma getirilmişlerdir. Dünyanın en mutlu ülkesi bu gün en mutsuz ülkesi haline getirilmiştir. Oyalama taktikleriyle ayrıştırıcı yönetim tarzıyla cennet misali ülkemiz üzülerek ifade etmek isterim ki bu gün sefilleri oynar hale getirilmiştir.

Türkiye bir zamanlar dünyanın tüm ülkelerinin gıpta ile baktığı benim güzel ülkem bu gün o günleri büyük bir hasretle aramaktadır.

Bu nedenle ben ve bir türlü mutlu olamayan ülkem insanı artık sadece gününü kurtarmakla karşı karşıya kalmıştır.

Yıllardır ülkesinde refah düzeyinin insan onuruna yaraşır bir seviyeye getirilmesi umutlarını taşıyan bu asil millet ne yazıktır ki umduğunu bulamamış v bu iktidar döneminde son drece büyük bir mağduriyetin müsebibi olmuşlardır.

Her ne kadar iktidar ülkede durumun tozpembe olması ile ilgili pembe tablolar diziyor olsa da bunun vatandaşa yansıması ortalığı toz dumana çevirmektedir.

Bu gün ülkemizde insanlar kesinlikle mutlu değil özellikle genç ve okumuş fidanlarımız artık ülkede kalmaktan bile imtina etmeye başlamış ve Avrupa ülkelerine tas tarafı atma girişimlerine başlamışlardır.

İşsizliğin belini kırdığı benim ülkem insanına hala bir çare bulmak yerine gündemi İstanbul kanalı ile değiştirmeye çalışan iktidar tüm bu olumsuz tabloyu görmezlikten gelerek kendilerini iktidara taşıyan insanların umutlarını bile söndürmeyi yeğlemişlerdir.

Benim bu güzel vatanımın insanı umutsuzluğa değil umut dolu bir ülkede yaşamanın özlemini çekmemelidir kendi ülkesinden mutlu olmayı v kendi ülkesinden kesinlikle ayrılmamayı yeğlemektedir.

Bunu tüm iktidar yöneticilerine duyurmanın kaçınılmaz olduğunu özellikle vurgulamak isterim.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.