Hoşgeldiniz  

UMUTSUZLAR ÜLKEYİ TERK EDİYOR

Halit BEYTÜT | 06 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yapılan bir araştırmada 2018 yılında ülkeden 137 bin vatandaş dış ülkelere yerleştiği belirtiliyor gelecekten umutlarını kesinler umudu artık kendi vatanlarında değil uzak diyarlarda aramaya başlamışlar.

Ülke vatandaşının artık kendi vatanlarında zor koşullar altında yaşamlarını sürdüremeyeceklerini anlayınca ister istemez mutlarını dış ülkeleri bağlamış bulunmaktadırlar.

Dış ülkelere giden Türk vatandaşlarının yerleştikleri ülkelerde de hemen iş buluyor ve bir bakıma itibarda görünce dış ülkelere gidişi de cazibe haline getirmektedir.

Benim ülkemin zatı muhterem yöneticileri kendi vatandaşlarının dış ülkelere gitmesi karşısında nasıl lakayt kaldıklarını görünce de son derece büyük üzüntü duyulmaktadır.

Türkiye vatandaşı her zaman vatanının canından çok sevmiş ve kendi ülkesinde çektiği sıkıntılara rağmen her zaman dayanmış ve kemer sıkma politikaları karşısında da sessizliğini koruyarak vatanını ne kadar sevdiğini kanıtlamıştır.

İşte vatanının bu denli sevenlerin artık bıçak kemiğe dayandı diyerek umutlarını başka ülkelerde yeşertmesi teşebbüslerine son derece duyarsız kalındığını gözlemlemekte son derece büyük bir talihsizliktir.

Ülkemi ne hale getirdiler vatan sevgisini bile artık hiçe sayarak ülkeyi zaruri şekilde terk edenlerin sayısı her geçen gün artacağa d benziyor Ülkemin insanlarını bir başka ülkede ekmek kavgası nedeniyle terk etmesi ülkem adına son derece büyük bir talihsizlik ve acı bir tablodur.

Bir yılda 137 bin gibi azımsanmayacak kişinin ülkeden ayrılması karşısında sessiz kalan ülke yöneticileri hala güllük gülistanlık ortamı olduğunu belirterek vatandaşlarını oyalamayla meşgul iken insanlarımızın giderek umutlarını tüketmesine da seyirci kalmaktan öteye gidememektedirler.

Yaşam koşullarının her geçen gün insanları bezdirecek duruma getirilmesin karşın geçim derdinden başka hiçbir şeyi düşünmeyen vatandaşların sönen umutları artık kendini tam anlamıyla hissettirmeye başlamıştır.

Bu durum karşısında hala ülkenin gidişatını güllük gülistanlıkmış gibi gösterme çabası içinde olanların hayal aleminde yüzdüklerini büyük bir hayretlerle gözlemlemekteyiz.

Bu yüzden biz vatandaşlar olarak artık umutsuzluk aleminden kurtulmak adına ülkeyi yönetenlerin üzerlerin düşeni yapmaları gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyor, ülke vatandaşının kendi vatanında umutlu bir yaşam sürmesi en büyük dilek ve temennimizdir.

Benim ülkemin vatandaşı dış ülkelere gitmek zorunda kalmasın kendi vatanında yarınlarına umutla bakmayı kendine ilke saysın istiyoruz.

255 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.