Hoşgeldiniz  

ÜNİVERSİTE PERSONELİNE SERTİFİKA

admin | 18 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi’nin de proje ortağı olduğu ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek’ Projesi kapsamında düzenlenen ‘kariyer rehberliği ve danışmanlığı yönetimi’ eğitimini tamamlayan personele sertifikaları Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin tarafından takdim edildi.

Takdim töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Batman Üniversitesi olarak öğrencilerimizin kariyerlerine katkı bulunmaya onların daha iyi yetişmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek “proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan akademisyen ve idari personellerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek’ Projesi kapsamında Batman Üniversitesi personeline yönelik “kariyer rehberliği ve danışmanlığı yönetimi” eğitimi verildi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek’ Projesi kapsamında, TRC3 Bölgesinde yer alan Batman Üniversitesi ile işbirliği yapılarak genç istihdamının teşviki konusunda faaliyetler gerçekleştiriliyor.

‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki Projesi’ kapsamında, kariyer merkezlerinin yürüttüğü faaliyetlerin iyileştirilmesine destek verilmesine yönelik özel faaliyetler yer almaktadır. Söz konusu faaliyetlerle kariyer rehberliği ve danışmanlığı hizmetleri sunularak daha fazla gence ulaşılması, lisans öğrencilerinin işgücü piyasası ve iş arama konusundaki bilgisinin arttırılması amaçlanmaktadır.

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.