Hoşgeldiniz  

“ÜNİVERSİTE’DE TEKSTİL BÖLÜMÜ AÇILMALI”

admin | 09 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu, Batman Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

TEKSİAD Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Ali ÖZTÜRK ve Yönetim Kurulu başkan yrd. Halis Kaya Batman Üniversitesi’ne yeni atanan Prof. Dr. İdris Demir’i makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Ziyarette Öztürk, Şehrimizin Üniversitesine Batmanlı bir hemşerimizin atanması bizleri her Batmanlı gibi memnun etmiştir diyerek Pof. Dr. Demir’e yeni görevinde başarılar diledi.

Konuşmasının devamında Öztürk “Batman Üniversitesi ile ortak projeler yapmak istiyoruz. Şehrimizde tekstil sektörü önemli bir ivme kazanmış durumdadır. Bu ivmenin eğitimle desteklenmesi gerekir. Bu yüzden Batman Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği, Tekstil Teknolojisi, Moda ve Tasarım gibi bölümlerin açılması gerekir” dedi.

Prof. Dr. Demir; Batman’da tekstil sektörünün kapasitesini bildiklerini vurgulayıp, bunun şehrimiz için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. Ayrıca TEKSİAD Başkanı Öztürk’ün “Tekstil Mühendisliği, Tekstil Teknolojisi, Moda ve Tasarım gibi bölümlerin açılması” gerektiği fikrine sıcak bakarak, “bizler bu talebi YÖK’e ileteceğiz,” dedi.

Görüşmede tekstil sektörü konusunda Batman Üniversitesi ve TEKSİAD’ın koordineli bir şekilde çalışması gerektiğinde hemfikir olundu. Ayrıca şehrimiz için faydalı bir projenin en kısa süre de hayata geçirilmesi konusunda uzlaşıldı.

Öztürk, Rektör Demir’in nazik kabulünden sıcak ilgi ve alakasından dolayı teşekkür edip tekstil sektörünü temsilen Demir’e plaket ve kendi özel üretimi olan mini dokuma pantolon hediye ederek başarı dileklerinde bulundu.

92 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.