Hoşgeldiniz  

ÜNİVERSİTELERARASI ‘DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

admin | 27 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi ve Batman Üniversitesinin de aralarında bulunduğu 15 üniversite tarafından ‘Dijital dönüşüm kapsamında uzaktan eğitim platformu sağlama protokolü’ imzalandı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi ve 15 üniversite rektörlükleri arasında imzalanan protokolün, Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen Yükseköğretim Kurumları için Uzaktan Öğretim Platformu’nun protokole imza atan 15 Yükseköğretim Kurumu için ULAKBİM’de kurulumu, sunucular üzerinden verilecek hizmetin sürdürülebilmesi için eleman yetiştirilmesi ve ilgili destek hizmetlerinin karşılanması konularını içerdiği bildirildi.

Protokol videokonferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen protokol imza törenine YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK Üyesi Sezer Şener Komşuoğlu, YÖK Üyesi Naci Gündoğdu, Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Kutay Gündoğan ve Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un da aralarında bulunduğu 15 üniversite rektörü katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Saraç, protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

198 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.