Hoşgeldiniz  

ÜNLÜ ŞEFLERDEN TARİHİN MERKEZİNDE BATMAN TANITIMI

admin | 04 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

MasterChef Türkiye, Batman’ın mutfak kültürünü tanıtmak için Hasankeyf’teydi.

Batman’a özel çekimlerde Mezopotamya mutfağına ait yemekler yapıldı. Yarışmacılar ve dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’ya 12 bin yıllık tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Hasankeyf manzarası eşlik etti.

MasterChef Türkiye’nin bu haftaki çekimleri Hasankeyf’te gerçekleşti. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüriliğini yaptığı programda Batman tarihini yansıtan Mezopotamya mutfağından yemekler tanıtıldı.

GASTRONOMİ TURİZMİNE KATKI

Eşsiz yöresel lezzetlere sahip olan Batman’ın mutfak kültürünü tanıtmak ve şehirdeki gastronomi turizminin sürdürülebilirliğine katkı sağlayabilmek için Hasankeyf’te gerçekleştirilen çekimler, izleyenleri ekran başına kilitledi.

TARİH EŞLİĞİNDE YEREL LEZZETLER

Batman’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin konuşulduğu, MasterChef Türkiye Batman Özel Bölümünde yarışmacılar yöreye ait 5 farklı yemekle yarıştı. Ünlü şeflerden tam not almak için ter döken yarışmacılara 12 bin yıllık tarihi birikimi ve yeşilin maviyle buluştuğu Hasankeyf manzarası eşlik etti.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.