Hoşgeldiniz  

ÜRETMEK İÇİN Mİ?

Muharrem BİTEN | 04 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Ekonomi, iyi ve kötünün flu olduğu ve her barem in kendi içinde yetenek ile ilgili bazı kabiliyetleri sınıfsal ve istatiksel bir veri üzerine tablodur.
Bu tablonun bir geçmişi vardır sıfırdan başlamamaktadır, birde gelecek ile ilgili varyasyonları vardır bizde buna öngörü diyoruz.
Bunların hem zamanlama açısından hemde mevcut koşulların gerekliliği açısından çok iyi tahlil etmek gerekir. Bu durum en güzel birikim sahibi ehil insanlarla olur.
Ekonomiyi acemi ve ne yaptığı konusunda sadece uzun cümle kurarak hayalci sanalcı bir kafa yapısı uğraşan birisine teslim edersen arkasında kim olursa olsun felakete doğru direksiyonu çevirecektir.
Dışardan bir paranın bir ülkeye gelişi hem iyidir hem kötüdür. Bu gelen parayı zevkine harcarsan bina, kat, yol gibi yerlere harcarsan çok kötüdür.
Dışardan gelen bir paranın bir tek kuruşuna dokunmadan üretim ve üretim materyallerine hammaddesini temininde kullanmak gerekir.
Eğer bu parayı üretim dışında kefen almaya bile kullanırsak sonun çökmüş bir ekonomi olacaktır.
Ekonomi üretim ve düşük faiz kuru olmadan, üretimin üstündeki vergilerin de toptan kaldırıldığı ortam olmadan olmaz. Üretim olabilmesi için gerekirse hammaddeden sıfır vergi kanunlaştırılmalıdır.
Kalabalık yapmacık sözlerle dışardan gelen parayı ekonominin ham maddesine yerine, diğer gelir getirmeyen birimlere harcarsan çok yakında adın züğürt ağaya çıkar.

291 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.