Hoşgeldiniz  

ÜSLUP VE NEFRET DİLİ ASLA KAZANMAZ…

Halit BEYTÜT | 09 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Mart yerel seçimleri nihayet vatandaşın teveccühü ile sona erdi. Bu seçim ülke tarihinin en ilginç seçimlerinde biri oldu.

Ülkenin üç büyük şehri olan İstanbul, Ankara ve İzmir artık 25 yıldan sonra nihayet muhalefet kanadına geçmiş oldu İstanbul seçimine itirazda bulunan ve 8 gündür sayımları yapılan oyların yine Ekrem İmamoğlunun lehine gerçekleşince YSK çarnaçar bu seçimin galibini İmamoğlunun kazandığını ilan etmiştir.

Seçim propagandaları boyunca özellikle iktidar kanadının kullandığı üslup ve nefret dilini vatandaş kesinlikle kabul etmemiş ve bunu da sandıklara yansıtarak gereken yanıtı vermiştir. Seçimler öncesinde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve en büyük sorunlara hiç değinilmedi sadece muhalefetle uğraşıldı.

Muhalefet ise bilindiği gibi ekonomik açıdan iktidara yüklendi ve vatandaş ta ekonomiye önem verdiğini ifade edip tercihini kullanmıştır.

Maliye ve hazine bakanımız bir söyleminde seçimden sonra çok sevindirici müjdeler vereceğini söylemiş ve bununda seçimden sonra gerçekleşeceğinin vaatlerini sırlamıştı seçim sonuçlanınca ve iktidarın isteği şekilde bittiğinde verileceği söylenen müjdeler zam furyası ile başladı. İlerleyen zaman süreci içinde bu zamların ardı arkasının da kesilmeyeceği ifade ediliyor yani açıkçası millete bizleri oy vermediniz bizde sizleri cezalandırıyoruz. Demeye getirmişlerdir.

Bu millet 17 yıldır iktidarda tuttuğu bir hükümetin vatandaş adına refah düzeyini insan onuruna yakışır bir şekle dönüştüremediğini görmüştür 17 yıldan sonra artık yeter demeyi. Seçim propagandası süresince kullanılın üslup v tehdide varan söylemler iktidar ülkenin üç büyük şehrinin kaybedilmesi neden olmuştur.

Ülkemizin içinde bulunduğu işsizlik, ekonomideki krizin atlatılması adına gereken çalışmalar yapılmadığı sürede ülke durumunun her geçen gün daha da kötüye gideceğinin sinyalini görmemek için kör olmamız gerekir. Bu nedenle 17 yıldır iktidara taşınan ve bu ne kadar vatandaşın istemlerini yeterince yerine getiremeyen iktidar kanadının artık kendine bir çeki düzen vermesinin zamanının geldiğini bu yerel seçim göstermiş bulunmaktadır.

Şimdi artık siyaset kanadının da kendisine bir çeki düzen vermesinin zamanının geldiğini ifade etmekte yarar var. Siyasetçi sokak ağzı ile konuşmayacak ve milletin tepkisine neden olmamalıdır. Bu ülkenin vatandaşı yerel secim göstermiştir ki propagandalarda böylesi nefret dilinin ve üslup tarzının benimsenmediğini gerçek anlamda sandığa yansıtmıştır.

Bu vatandaşın siyasetçiye bir ikazıdır bu ikazı göz ardı etmenin sonuçları gelecekte son drece kötü olacaktır. Vatandaşın uyarsını kesinlikle göz ardı etmemek gerektiğini diye halen kendinden geçmiş artık bizleri kimse oturduğumuz koltuklardan edemez diyenleri büyük bir hayal kırıklına uğratacaktır. Şimdiden ifade edelim de siyasetçilerin da artık kendilerine bir çeki düzen v kullandıkları üslupları artık kullanmamayı yeğlemeleri gerekmektedir.

Dileğimiz ülke yönetimini ellerinde bulunduranların vatandaşa karşı olan mali vecibelerini yerine bir an evvel yerine getirmeleridir

307 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.