Hoşgeldiniz  

UYGULAMA OTELİ TÖRENLE AÇILDI

admin | 10 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle Hasankeyf’in turizm odağı olmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve DİKA’nın desteğiyle donatılan Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli’nin açılışı törenle gerçekleştirildi.
Dualarla açılan Hasankeyf Uygulama Oteli’nin açılışında konuşma yapan Batman Valisi Hulusu Şahin, “Uygulama otelimizle birlikte Hasankeyf turizm bölgesindeki yatak kapasitemiz sıfırdan 98’e çıkmış oldu. Şuan da 98 kapasiteli olarak kayıtlara geçeceğiz. Hasankeyf’in yeniden doğumuna hepimiz şahitlik ediyoruz. Bu seferki Hasankeyf çok daha sağlıklı bir şekilde büyüyecek ve çok daha doğru hamleler ile gelişecek.” dedi. Hasankeyf’te yaptıkları tüm çalışmaların dünya tarafından adım adım izlendiğini ifade eden Vali Şahin, “Çok detaylı çalışıyoruz. Doğru hamleler yapmak istiyoruz. Bu hamlelerden bir tanesi de aslında bu uygulama oteli ve turizm meslek yüksekokulu çünkü bir turizm faaliyeti yapılacaksa bunu önce bilgi ile yoğurmamız lazım. Doğru bir hizmet sektörünü oluşturmak için üniversite desteği şart. Burada bunu sağlayacağız. Bu sadece bir uygulama oteli değil, burada öğrencilerimiz yetişecekler. Başta Hasankeyf olmak üzere bölgenin ihtiyacı olan turizm elemanları buradan yetişip bölge illerine dağılacaklar. Hem istihdam sağlanacak hem de turiste doğru hizmet nasıl yapılır burada iyi bir şekilde öğretilecek. O yüzden çok önemsiyoruz. Elimizden gelen desteği bugüne kadar verdik ve bundan sonrada destek olacağız. Hasankeyf ile ilgili projelerimiz devam ediyor. Tabi bunlar uzun soluklu, büyük projelerdir. Birden olacak şeyler değil ama emin adımlarla yürüdüğümüzü belirtmek isterim. Sular yükselirken bizim projelerde arkasından geliyor.”
Yapılan açılışa Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Özel idaresi genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, Rektör Aydın Durmuş, kamu kurumu müdürleri, STK Temsilcileri, Üniversite personeli ve öğrencileri katıldı.

246 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.