Hoşgeldiniz  

UYGULANACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

admin | 03 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre Düşük Risk Grubunda olan ilimizde, kontrollü normalleşme sürecinde uygulanacak tedbirler ve alınacak ek önlemler Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan ‘İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’nda masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasında, ilimizin risk haritasındaki mavi listede sabit kalması için tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini ve bu konuda hepimize önemli görevler düştüğünü belirten Vali Şahin “Filyasyon ekipleri günde en az iki kere covid-19 hastası ve temaslıları çok sıkı bir şekilde takip edecek. Bu sıkı denetimlerimiz hem mavi alanda kalmamızı sağlayacak, hem de aşıya zaman kazandıracaktır. Aşılama ile şehirde genel bir bağışıklık sağladığı zaman ise rahatlayacağız. Denetim mekanizmalarını ilçelerde kaymakamlarımız, il merkezinde de vali yardımcılarımız düzenli olarak denetime tabi tutacak. Ayrıca maske takma konusunda bir gevşeme söz konusu ve bu konuda emniyetimiz ile birlikte sıkı bir maske denetimi planlamamız gerekmekte. Zabıtamız da lokantaların, cafelerin, kahvehanelerin ve çay ocaklarının yüzde 50 kuralına uymalarını sağlayacak şekilde denetimlerini arttıracak. Kurumsal denetimlerimiz, filyasyon denetimlerimiz ve maske denetimlerimiz olmak üzere bu 3 denetimi sıkı sıkıya yaparak ve aşıyı yaygınlaştırarak koronavirüsü yenebiliriz.” diye konuştu.

Daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu tarafından yeni kontrollü normalleşme sürecine dair alınan kararlar ve ilimizdeki Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı V. ve Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutan Albay İsa Çakmak, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık kuruluşu başkanları ve doktorlar katıldı.

103 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.