Hoşgeldiniz  

UYUŞTURUCU VE AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ

Halit BEYTÜT | 23 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

 

İlimizde son dönemlerde artan uyuşturucu bağımlılarına çareler aranırken karşımıza bir de ahlaki çöküntünün başlamış olması ilimiz adına son derece büyük endişeler yaratmaya başlamıştır

İlimiz insanlarını özellikle biz basın mensuplarında isteği gerek uyuşturuculuk ve gerekse de ahlaki çöküntünün üzerinde çokça durmamız gerektiğine işaret ediyorlar.

Batmanımızın örf ve adetlerine uymayan bu olumsuz gelişmeler karısında vatandaşlar olarak üzerinde durmamız gereken en önemli sorun olmalıdır.

Para kazanma hırsıyla hareket eden kanı bozukların özellikle gençlerimi hedef seçmeleri v onları uyuşturucuya alıştırma gayretlerini bizler tüm batman halkı olarak boşa çıkarma gayretini ortaya koymamız gerektiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

Ahlaki çöküntüye gelince bizler için son derece önem arz eden bu konudaki hassasiyetimizi rağmen son zamanlarda artış kaydeden fuhuş olayları bizleri derinden üzmektedir.

Bazı para kazanma hırsına bürünenlerin kiralık.

Ya da saatlik evlerde fuhuş imkânı tanıdıklarına tanık olmak ilimiz insanı için kelimenin tam anlamıyla bir kara lekedir

Gencecik çocuklarımızı uyuşturucuya alıştırıp onların sırtında para kazanmayı amaçlayan onursuzlara gerek emniyet teşkilatımız gerekse de ilimiz insanlarının tepkileri inanılmaz bir şekilde ortaya konulacaktır.

Batman bölgenin temiz ve böylesi sorunlara açık olmayan bir ili iken şimdi bu olumsuzluklarla anılıyor olmamız bizi derinden üzmektedir. İşte Batmanlılarımızın genelde şikâyetçi olduğu kısım da budur.

Bizler ilimizin böylesine kabullenilmez bir olumsuzluklarla karşı karşıya bırakanlara meydanı boş bırakmama adına her türlü tedbirleri almak ve özellikle emniyet birimlerine yardımcı olmakla bu olumsuzlukların önüne geçebilme olanağın bulabiliriz.

Böylesine duyarlılık içinde gerekeni yapma özverisinde bulunur sak sanırım hem uyuşturucu çetelerinin de ahlaksızlıklarının önüne geçebilme imkânını buluruz diye düşünüyorum.

Batman uyuşturuculuk ve özellikle ahlak dışı olayların oluştuğu bir olmamalıdır bu sanırım tüm bu ilde yaşayan vatandaşlarımızın da dilek ve arzusudur. Bu nedenle gerek emniyet teşkilatımızın da bu konuya her zamanki duyarlılık ve hassasiyetle durmasını bekliyor, böylesi olumsuzluklara neden olanların gereken cezai müeyyideye tabi tutulmaları hepimizin ortak dileğidir.

Batman bu olumsuzluk anılmaktan kurtarılması adına hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Ben tüm batman halkının ad bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğine ve özellikle emniyet teşkilatımıza gereken yardımı esirgemeyeceğine inanıyorum.

315 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.