Hoşgeldiniz  

UZAKTAN EĞİTİM PALAVRASI…

Halit BEYTÜT | 17 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde 3 milyon tableti olmayan öğrencinin 750 bin TV si olmayanların çocuklarının uzaktan eğitime tabi tutulacakları söylemlerinin ne kadar saçma sapan bir düşünce olduğunu ifade etmekte yarar görüyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siz bu insanların tablet ve TV’lerini karşılayamayacaksanız bırakın bizim belediyeler bu görevi üstlensin ve bu açığı kapatmaya yönelik yardım kampanyalarını açsın ve bunu da sakın olan engellemeye kalkışmayın devlet ben tabletleri veya Televizyonları karşılayamam deme hakkını kesinlikle sahip değildir.

Bu yüzden ben çocuklarımızın uzaktan eğitim altyapısı hazırlanmadan uzaktan eğitim yapacağız demenin son derece büyük bir devlet olan ülkemize yakışmamaktadır.

Bir ülke düşünün iktidar yetkililerinin her gün ekonomik açıdan en zengin ülkeler arasındayız diyenlerin 3 milyon öğrencinin tabletinin olmadığını ve 750 bin ailenin TV sinin olmadığını bilmezlikten gelmesi büyük bir skandaldır.

Eğitim bakanı beyefendi ahkam kesip okullarımızın eğitime hazır olduğundan dem vurup kademeli olarak uzaktan eğitimin de yapılacağını beyan edip duruyor da 3 milyon öğrencinin tabletten yoksun olduğunu 750 bin evinde TV olmadığını bilmezlikten geliyor ya da bu konuda hiçbir fikrinin olmadığı da bir bakıma gözler önüne seriliyor.

Kendinden bihaber ülke genelindeki öğrencilerin uzaktan eğitime hazır olup olmadıklarını incelemeden uzaktan eğitim yapılacak demenin son derece saçma sapan bir söylem olduğunu ifade etmekte yarar görüyorum.

Hiçbir bilgi ve araştırma yeteneği olmayanların ülkemizde bakanlık makamına getirilmesinin ne denli yanlış bir uygulama olduğu artık apaçık ortaya çıkmıştır.

Hangi bakanın hangi makama gerçek anlamda yararlı olup olmayacağı titiz bir inceleme yapılmadın bakanlıklara atanmalarının ülke için adeta bir felaket olduğunu özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu nedenle halen kabinemizi oluşturan ve atamalarla bu makamlara gelenlerin artık kendi milletvekillerini bile dinlemediklerini ve vekillerin isteklerini bile nazarı itibaren almadıklarının duyumlarını alıyoruz yani bir bakıma atanmışlar seçilmişlerin patronlarıymış gibi bir tutum sergiliyorlar.

Ben milyonlarca öğrenciye gereken tabletler verilmedikçe ve de 750 bin ailenin de TV sahibi olunmadıkça uzaktan eğitimin bir fiyaskodan öteye gitmeyeceğin ifade etmek istiyorum.

116 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.