Hoşgeldiniz  

UZAKTAN EĞİTİM REZALETİ…

Halit BEYTÜT | 01 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi nedeniyle aksayan eğitim sistemimiz ne yazıktır ki çocuklarımızın okul özlemini her geçen gün fazlasıyla artırmaktadır.

Milli Eğitim bakanımız sağ olsun öylesine bir eğitim sistemi uygulamasını hayata geçirmek istedi ki buna kargalar bile gülmeye başladı.

Yüz yüze eğitimin pandemi nedeniyle yapılmasına imkan olmadığı için zatı muhterem Milli Eğitim Bakanımız uzaktan eğitimle eğitme çözüm getireceğine kanaat getirdi ki unuttuğu bir gerçek vardı ki o da tam bir skandal unutkanlığıydı.

Ülkemizde 750 bin öğrencinin uzaktan eğitim alabilmesi için tablet yoksunu ve 30 bin vatandaşımızın TV yoksunu olabileceği gerçeğini göz ardı etmişti.

Hükümetin bu çareyi bulması gerekirken üzülerek ifade etmek isterim ki iktidarda bulunan siyasi partinin pandemi sürecinde maske takma zorunluluğunu getirmesine rağmen vatandaşına bir mase bile dağıtamadığı bir ülke durumuna düşmüştür.

Hal böyle iken bir maskeyi dağıtamayan hükümet doğal olarak tabliet ve TV da alamazdı ve bakın Almanya da pandemi nedeniyle Alman iktidarı pandemi de zorunlu kıldığı uzak ğitim nedeniyle bunda tam başarı sağlayabilmek adına 800 bin öğretmene bilgisayar dağıtıyor, ayrıca da öğrencilere bir yıl boyunca 10 Euro ya sınırsız internet kullanmalarını ön görüyor.

İşte bir ülkenin kendi eğitimine verdiği değer ve öğrencilerini mağdur etmeme adına katlandığı fedakarlık.

Benim ülkemde bir öğrenciye tablet alamazken sadece ekonomisinin pik yaptığını söylemekten geri kalmayan zihniyet doğrusunu söylemek gerekirse şaşırmamak elde değil Almanya da dün açıklanan enflasyon 0 mış yani eksi 0 bu nedenle Alman hükümeti ülkesindeki birçok ürünün fiyatını da vatandaşının kesesine uygun bir şekilde indirime gitmiştir.

Bizde is bunun tam tersi olmakta bakan bey ekonominin uçtuğunu söyler söylemez akabinde iğneden ipliği zam furyasını başlatmaktadır.

Benim ülkemin vatandaşı elbette ki Almana ve ülkelerde ki vatandaşlarına yaptıkları güzelliklere imrenerek bakacaktır.

Bu yüzden ben ülkemin öğrencilerine bir eğitim yılının daha heba olmaması adına ne yapılacaksa yapılsın yarının sahipleri olan çocuklarımızın eğitiminin aksamaması adına üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmekten sakın ola kaçınmasınlar.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.