Hoşgeldiniz  

ÜZÜM FİDANI DAĞITILDI

admin | 19 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gercüş Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin finanse ettiği ve Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğüyle beraber yürütülen %80 hibeli 21 bin adet Amerikan asma anacı üzerine aşılı yerli mazrone üzüm fidanı düzenlenen törenle çiftçilere dağıtıldı.

Gercüş’te yapılan dağıtım törenine; Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, İl Müdürü Mehmet Demir, Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, Gercüş İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin Kaplan, teknik personel ve çiftçiler katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci “Biliyorsunuz ki İl Özel İdaresi yüzde 80 hibeli finansmanını karşıladı. Çok az da çiftçilerimizden katkı sağlamasını talep ettik. Gercüş’ün temel üretimlerin den bir tanesi bağcılık. Gercüş deyince mazrone üzümü her zaman ön plana çıkıyor. 21 bin adet mazrone fidanı gerçekten kayda değer bir rakam. Gercüş’te üretimin çok daha fazla artacağını inanıyorum. Emeği geçen İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra söz alan İl Müdürü Mehmet Demir “Bugün burada mezrone çeşidinin korunması ve yaygınlaştırılması amacıyla çiftçilerimize 21 bin adet aşılı asma fidanı dağıttık. Düzenli olarak bağ alanlarımızda gençleştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu önemli üzüm çeşidimizin kaybolmaması için bu tür çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

163 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.