Hoşgeldiniz  

VAKA SAYISI ARTMASIN

Halit BEYTÜT | 04 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs salgınıyla normal hayatın gerilerde kaldığı bu dönemde alınan olağanüstü tedbirler sayesinde şimdilik kaydıyla yapılan kısıtlamalar kısmen kaldırılmış olsa da özellikle ilimizde vaka  sayısının artmaması için gereken her türlü tedbirlerini akmam hepimizin olmazsa olmazı olmalıdır.

Önceki gün ilimize yakın Diyarbakır ilinde vatka sayısının birden artması üzerine Diyarbakır valisi sokağa maskesiz çıkmama uygulamasını başlattı. İşte bizde İlimiz batmanda vaka sayımızın artmaması için gereken her türlü tedbirleri elden bırakmamız gerektiğini vurgulamak isterim.

Önceki gün uğradığım gülistan caddesinde üzülerek ifade etmekte yarar görüyorum ki maske ile gezenlerin sayısı maskesizlere nazaran daha azdı yani bir bakıma maske ile dolaşanların sayısı daha çoktu.

Bu nedenle bende ilimiz valisine acizane bir çağrıda bulunmak istiyorum ve batmanda maskesiz dolaşmanın kesinlikle yasaklanması talebinde bulunuyorum.

Böylece her kes artık bu illet virüsü ciddiye alırda gereken önlemlerini alma ereğini duyarlar.

Batmanda her nedense bu virüs illeti pek de ciddiye alınmamakta ve ilerleyen zaman sürecinde vata sayımızın artmaması işten bile olmayacaktır.

Bu nedenle ilimiz yetkililerinin bu konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve ilimizde maskesiz dolaşmanın kesinlikle yasaklanması gerektiğini vurgulamak isterim yüz binlerce insanın canına neden olan bu virüs salgınını hala ciddiye almamak ve uygulanması istenilen uygulamalara uymamayı kendilerine alışkanlık haline getirenlerin artık akıllarını başlarına almaları ve maskesiz bu şehirde dolaşmamalarını öğrenmeyi bilebilmelidirler.

Ben özellikle sayın valimizin bu konuda kararlılık göstereceğine ve batmanda maskesiz dolaşmasının yasaklanması için gereken talimatları vereceğine inanıyorum.

Tek dilek ve temennimiz yaşamımızı sürdürdüğümüz bu güzel şehrin korona virüsle anılmamasıdır.

Bu konuda yetkililerimizin de aynı dilekte bulunduklarına dair hiçbir endişemin olmadığını ifade etmek isterim.

216 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.