Hoşgeldiniz  

VAKA SAYISI DÜŞTÜ AMA…

Halit BEYTÜT | 17 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

17 günlük kapanma süresinden sonra vaka sayısının önemli ölçüde azaldı. Buda sevindirici bir gelişme ama kapanma süresinin kapanmasından sonra yine cadde ve sokaklar ne yazık ki dolup taşmaya başladı.

Maske, mesafe ve hijyenik kurallarına uyulmadığı takdirde yine vaka sayısının artış kaydedilebileceği söyleniyor.

Bu gibi bir kısıtlamaların oluşmaması yine kurallara harfiyen uymakla mümkün olabileceğinden vatandaşlarımızın bu sureci en iyi şekilde değerlendirmelerinde büyük önem arz etmektedir.

Özlemini ve hasretini çektiğimiz normal yaşama uygulanmak istenen kurallara uymamızla mümkün olabilecektir.

Bu yüzden tüm sorumluluk bize düşmektedir ve bizlerinde üzerimize düşen bu sorumlulukla hareket etmemizde büyük yarar olacaktır.

Yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen üzülerek ifade etmek isterim ki bazı kesimler kurallara uymamayı kendilerine alışkanlık haline getirenler var.

Hem kendi sağlıklarını hem de toplumun sağlığını hiçe sayan bu kural tanımazlara her ne pahasına olursa olsun gereken tedbirlerin alınması zaruriye kazanmalıdır.

17 günlük kapanmanın ardından hala maske takmamakta ısrar edenlerin var olduğunu gözlemlemek üzüntü vericidir.

Yaşamımızı sürdürdüğümüz bu güzel ilde bizler artık zorunlu kapanmalara yeniden karşılaşmamak için alternatifsiz bir şekilde tüm kurallara uymayı kendimize sorumlu bir görev olarak telakki etmek durumundayız.

Sağduyulu ve toplumun sağlığını düşünen birçok insanımızın olduğu da bilinen bir gerçektir.

Onları elbette ki tenzih ediyorum.

Batmanlı hemşerilerimizin artık virüs salgının ciddiye alınması konusunda gereken duyarlılığı algıladıklarına inanıyorum.

Bu yüzden günlerce dört duvar arasına mahkum olduğumuz kapanma günlerini hatırlamamak gibi bir düşünce ile hareket etmeyi bir kenara bırakmamız gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Normal hayata dönmek, sevdiklerimize koşup sarılmak, düğünlerimizde kendilerine yeni bir hayat kurmak isteyen gençlerimizin mutlulukları paylaşabilmek hasretine kurallara uymakla mümkün olabileceğini asla unutmamamız gerektiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.