Hoşgeldiniz  

VAKIFBANK ANADOLU LİSESİNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

admin | 26 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul ziyaretleri kapsamında Vakıfbank Anadolu Lisesini ziyaret edip öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildikten sonra tadilata alınan ve eğitime hazır hale getirilen Vakıfbank Anadolu Lisesinde eğitimin başlamasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okulu ziyaret etti.

Okulu gezip yöneticilerden bilgi alan Müdür Kurtaran yaptığı sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli Meslektaşlarım, okulumuzda yapılan tadilat ve dönüşüm çalışmalarından sonra eğitim-öğretime geçtik. Fiziki anlamda hiçbir eksiği bulunmayan çok güzel bir okulda öğrencilerle birlikte yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Sizlerin değerli katkılarıyla okulumuzda güçlü bir okul kültürü oluşturmamız gerekiyor. Bizim burada oluşturacağımız ve temelini atacağımız okul kültürü gelecek nesillere örnek olacak. Bugün tüm ülkemizde ders müfredatları aynı muhtevaya sahip. Fakat gördüğünüz gibi her lisede yetişen çocuklar aynı kültüre sahip değil. Özelikle öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sonucu çocuklar aldıkları akademik eğitimin yanında insani değerleri içeren kültürü kazanırlar. Çocuklarımıza; hoşgörü kültürü, yardımlaşma kültürü, zamanı değerlendirme kültürü, saygı ve sevgi kültürü, kanaat kültürü gibi insani değerleri kazandırmalıyız.

Bize emanet edilen çocukları akademik anlamda en iyi şekilde yetiştirme gayreti içinde olacağız. Bunun yanında onları insanı değerler yönüyle de en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız. En büyük amacımız çocuklarımızı iyi insan olarak da yetiştirmek. Unutmayalım ki bu çocukları iyi birer insan olarak yetiştirirsek onların ardından gelecek olan çocuklara örnek olacaklar. Okulunuzun ve okulunuzdaki eğitim öğretimin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Müdür Kurtaran konuşmasının ardından günün anısına öğretmenlerle bir süre sohbet edip onlara kitap hediye etti.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.