Hoşgeldiniz  

VALİ HULUSİ ŞAHİN “ÇOK TİTİZ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ”

admin | 25 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

“Yeni Hasankeyf Yerleşim yeri Koordinasyon Toplantısı” Vali Hulusi Şahin başkanlığında Hasankeyf İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleştirildi.
Toplantıya; Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Ilısu DSİ 16. Bölge Müdürü Ali Naci Köseli, Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, ilgili kamu kurum müdürleri, muhtarlar, TOKİ temsilcisi, müşavir firma temsilcileri ve kurumların ilgili personeli katıldı.
Toplantıda; Hasankeyf yeni yerleşim alanına taşınma işlemleri, yeni yerleşkenin altyapı ve üstyapı sorunları, taşınacak köyler ile ilgili yürütülen çalışmalar, eğitim, sağlık ve spor gibi hizmetlerin verileceği kamu binaların son durumu ve yürütülen diğer çalışmalar görüşüldü.
“Ilısu HES proje çalışmasının sona yaklaştığını belirten Vali Şahin, baraj göl havzasından etkilenecek yerleşim yerlerinde yürütülen çalışmalarda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için ilgili kamu kurum ve kuruluşların, müşavir firmaların, özel sektör ve vatandaşların son derece koordineli ve senkronize olması gerekir. Hepimizin öncelikli hassas işi bu proje olmalı. Burada yapacağımız bir hata hiç ön göremeyeceğimiz derecede büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Çok titiz davranmak zorundayız” diye konuştu.
8 Ekim’den itibaren yeni Hasankeyf yolunun trafiğe açılacağını ifade eden Vali Şahin, “Bu yol açılınca eski Hasankeyf yolu trafiğe kapatılacak. Bu tarihten sonra eski yerleşim yerinde artık herhangi bir trafik olmayacak. Yeni yolun açılmasıyla beraber eski yerleşim yerini tamamen güvenlik çemberine alacağız. Her türlü hırsızlık ve benzeri olaylara karşı giriş ve çıkışlara izin verilmeyecek. Bu nedenle vatandaşlarımız tüm planlarını karayollarının takvimine uygun şekilde yapmaları gerekiyor. Zaman daralıyor, hepimizin üzerine düşen görevler var. Öncelikleri belirleyelim, koordineli ve sistemli bir şekilde eksiklikleri giderelim” dedi.
Yeni Hasankeyf yerleşkesindeki çalışmaları yürüten müşavir firmalara eksiklerin en kısa zamanda giderilmesini isteyen Vali Şahin, yerleşkenin altyapı ve yeni konutlardaki eksiklerin ekim ayının ilk haftasına kadar tamamlaması gerektiğinin altını çizdi.
Ilısu DSİ 16. Bölge Müdürü Ali Naci Köseli ve Karayolları 9. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan’ın Ilısu Barajı nedeni ile ilçede yürütmüş oldukları çalışmalara ilişkin yaptıkları bilgilendirme sunumlarının ardından toplantıda, ilgili kamu kurumların yöneticileri kendi hizmet alanları ile ilgili ilçede yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdiler.

212 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.