Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, 1 YILLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

admin | 01 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali ve belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Batman Belediyesinin 1 yıllık çalışmalarını Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen programda tanıttı.

Vali Şahin “Batman, Türkiye’nin en güvenli, huzurlu, geleceğe umutla bakan şehirlerinden biri. Kaybettiğimiz yılları kazanmalıyız. Burada belediye, valilik, el birliğiyle bir organizmanın uzuvları gibi çalışıyoruz. Batman pek çok alanlarda dev adımlar atıyor. Bir yılda bu kadar şey yaptığımıza inanamıyorlar. 182 milyon lira borç ödediğimizi, aynı zamanda milyonlarca lira yatırım yaptığımızı akılları almıyor. Kentin en önemli sorunu işsizlik. İş imkânlarını arttıracağız ki geleceğe umutla bakabilelim. Sanayiyi geliştirmek için OSB başta olmak üzere her platformda çalıştık. Geldiğimde OSB’de 5 bin 800 istihdam vardı bugün 7 bin istihdama ulaştık. 72 parsellik son genişlememiz de bitti. Onlar da tamamlanırsa Organizede 25 bin istihdam olacak. Batman’da tekstil alanında 25 bin istihdam var. Belediye olarak kadın ve engellilere iş geliştirme merkezi oluşturduk. Sadece erkeklerden oluşan bir müteşebbis ekip istemiyoruz” dedi.

“TARIMDA YENİ ÜRÜNLER DENİYORUZ”

Tarımı önemsediklerini belirten Vali Şahin “Tarımı geliştirmek için ciddi çaba içindeyiz. Fidan ve sera naylonları dağıtıyoruz. Lavanta gibi yeni ürünler deniyoruz. Eğer iyi verim alınırsa yapılmasını çiftçimizin geliri artacak. Hasankeyf çok önemli. Cumhurbaşkanının talimatıyla bir çalışma grubu oluşturuldu. Bütün bakanlıklar çalışıyor. İlçede büyük bir Millet Bahçesi, kent meydanı, arkeopark, şark vadisi projeleri hazır. Ayrıca restorasyon, kazı ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor” dedi.

“SIKI TEDBİRLER ALABİLİRİZ”

Şehri geliştirmek için gayret ederken bir yandan da salgın tehdidiyle uğraştıklarını dile getiren Vali Şahin “Tüm kaynaklarımızla mücadele ettik. Yakın zamana kadar mavi listedeydik. En iyi üç il arasına girdik ancak havanın ısınması, sirkülasyon ve vatandaşın rehavete kapılmasıyla beraber rakamlarımız yükseliyor. Yeniden sıkı tedbirler almak durumunda kalacağız” dedi.

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.