Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, 3 ARALIK ETKİNLİĞİNE KATILDI

admin | 04 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlenen etkinliğe katıldı.

Batı Raman Kampüsü Spor salonunda düzenlenen etkinliğe, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, engelli dernekleri temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda sporcu katıldı.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Vali Şahin, Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu’nun 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Türkiye’nin en yüksek başvurusunu alan okul olduğunu ifade ederek, “Bu durum bizi oldukça gururlandırdı. Okulda bölgede olmayan bir uygulama hayata geçirilmiş. Engelli öğrenci kontenjanı ile 30’un üzerinde engelli sporcumuzun beden eğitim öğretmeni ve sporcu antrenörü olarak yetiştirilmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Rektörü engellilere yönelik yaptığı bu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Batman Üniversitesi engelli dostu bir üniversite olarak öne çıkıyor. Engellilerimiz bizim için çok önemli,  eğer siz yaşlınıza, yardıma ihtiyacı olan vatandaşınıza ve engellinize toplum olarak gereken değeri veriyorsanız, medeniyet ailesindeki değeriniz o ölçüde yükselir.  Bize düşen kamusal alanlarda engellilerimize uygun iletişim alanlarını üretmek ve onlara yaşamın her alanında toplumun engelli olmayan bireylerinin sahip olduğu tüm imkanları sunmaktır. Bu hususta çalışıyoruz ve elimizde geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından farkındalık oluşturmak amacıyla öğrenciler tarafından sergilenen halkoyunları ve spor müsabakaları beğeni ile izlendi.

135 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.