Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN ATIK SU ARITMA TESİSİNİ GEZDİ

admin | 16 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alırken, tesisin daha verimli çalışması için yapılması düşünülen projeler hakkında fikir teatisinde bulundu.

Batman Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan Vali Şahin’e Belediye Başkan Yardımcıları; Adnan Yürük, Muzaffer Özkan ve Ali Osman Bilgili ile belediye birim müdürleri eşlik etti.

Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Amine Tüzün yaptığı sunumda “Belediyemiz Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı Atık Su Arıtma Tesisi’nde toplanan atık sular mekanik olarak arıtılmakta, işlem sonrası çıkan atık çamur çürütülme işlemine tabi tutularak çıkan biyogazdan elektrik enerjisi, çürümüş çamurdan da doğal gübre elde edilmektedir” dedi.

Şehir kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesinin büyük bir kısmının aynı hatta bağlanması nedeniyle atık su arıtma tesisinin yükünün artırıldığını belirten Vali Şahin, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını birbirinden ayırarak tesisin yükünü hafifletmeye yönelik çalışma yapılmasını istedi.

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.