Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, COVİD-19 AŞISI YAPTIRDI

admin | 14 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısı üzerine Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek, Covid-19 aşısının 1. dozunu yaptırdı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu ve hastane yönetimi tarafından karşılanan Vali Şahin, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ve İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak ile birlikte Covid-19 Aşı Polikliniğinde aşı yaptırdı. Ülke genelinde öncelikli olarak belirli yaş aralığına aşılama yapıldığına dikkat çeken Vali Şahin, sırası gelen vatandaşlarımızın da aşıyı mutlaka yaptırmaları konusunda çağrıda bulundu.

Daha sonra İlimizde yürütülen aşı çalışmalarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Salgınla mücadelede aşı elimizdeki tek silah. Sırası gelen bütün vatandaşlarımıza şiddetle tavsiye ediyorum. Batman’da aşı çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Şimdiye kadar ilimizde 15 binden fazla kişi aşı yaptırdı.  Vatandaşlarımızın bu konuya olan ilgisi de son derece memnuniyet vericidir. Şu an 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız aşılanıyor ve eşleri 60 yaşın üzerinde onları da aynı şekilde aşılıyoruz. 61 araç ve 32 ekipten oluşan sağlık ekiplerimiz tarafından evlerde de aşılama yapılıyor. Ayrıca 48 poliklinikte aynı anda aşılama çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Salgınla mücadelede vatandaşlarımıza çağrıda bulunan Vali Şahin “hastalıkla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarının temel ilke olduğunu vurgulayarak “Kısıtlamalara mutlaka ama mutlaka uymalıyız. Aksi takdirde bu hastalığı gündemimizden düşürme şansımız yok” dedi.

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.