Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, DOST MECLİSİNDEYDİ

admin | 24 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN, DOST MECLİSİNDEYDİ

ÜSİAD Batman Şubesinin geleneksel dost meclisinin konuğu olan Vali Hulusi Şahin, iş insanlarıyla bir araya geldi.

MÜSİAD Batman Şube Başkanı  Alaaddin İraz’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda konuşan Vali Şahin, son yıllarda yaşanan pandemiye rağmen Organize Sanayi Bölgesi (OSB) genişletme çalışmalarıyla birlikte Batman’da ciddi bir istihdam yaratıldığını ifade etti.

OSB’ye ilave edilen son etapta 70 parselin yatırımcıya tahsis edildiğini ifade eden Vali Şahin bunların tamamlanmasıyla birlikte, 25-30 bin istihdama ulaşılacağını vurgulayarak “İkinci OSB için çalışmalar devam ediyor. 6 bin dönümlük devasa bir alan üzerine kuruluyor. Bu alanın devreye girmesiyle birlikte Batman sanayicisinin arsa talepleri tamamen karşılanmış olacak. Ayrıca Kozluk ilçesinde de bir OSB’yi kurmak için çaba sarf ediyorum. Organize sanayiler, kent için bir motor güç konumundadır. İlimizde tekstil sektörü ciddi anlamda gelişme göstermektedir. Bu sektördeki istihdam oranı oldukça yüksek, her gün artmaya da devam etmektedir. Bunun yanında Hasankeyf ilçemizdeki detayların tamamlanmasıyla birlikte bir turizm patlaması yaşanacağını düşünüyorum. Bunun için de Batman merkez ve Hasankeyf’te turizm yatak kapasitesini artırmamız gerekiyor. Bu konuda sizlere de iş düşüyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iş insanlarının sorun ve taleplerini dinleyen Vali Şahin, Valilik ve Belediye tarafından ilimizde yürütülen hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantının sonunda Şube Başkanı Alaaddin İraz Vali Şahin’e katılımlarından dolayı tablo takdim ederek teşekkür etti.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.