Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN “EL BİRLİĞİYLE BU YOLDA İLERLEYECEĞİZ”

admin | 12 Eylül 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İlimizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Törene; Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Albay İhsan Kaplan, Vali Yardımcısı Tuğba Polat, kamu kurum yöneticileri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Şahin, 2019-2020 eğitim öğretim yılının Batman için bir sıçrama yılı olması temennisinde bulunarak “Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için, rotamızı doğru çizmeliyiz, Bu rota Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyetler seviyesi ve onun üzerine çıkarmaktır. Bu da ilimle, çalışarak ve üreterek, aklını kullanarak, sorgulayarak ve bilimsel şüpheciliği ilke edinerek olur. Bu şekilde çocuklarımızı yetiştirirsek bizi hedeflerimize doğru taşırlar. Bunun için de öncelikle sınıf öğretmenlerimiz olmak üzere öğretmenlerimiz çocuklarımıza çok iyi bir eğitim verecekler. Sınıf öğretmenleri sadece bilgi vermiyor, çocuklara karakter ve ahlak veriyor, insan yetiştiriyor ve insanı inşa ediyorlar. İşte unuttuğumuz o büyük medeni vasfa bu şekilde ulaşacağız. El birliğiyle bu yolda ilerleyeceğiz. Eğitim ve öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Şehit öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. Program öğrenciler tarafından okunun şiirlerin ardından bu yıl mezun olacak öğrencilerin birinci sınıf öğrencilerine çiçek vermesiyle sona erdi. Programın ardında okulun öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Şahin, 2019-2020 eğitim öğretim yılının İlimize hayırlı olması temennisinde bulunarak kendilerine başarılar diledi.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.