Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, EMNİYET KEMERİ UYGULAMASINA KATILDI

admin | 13 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dair toplumsal duyarlılığı yükseltmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen ve Emniyet ile Jandarma personelinin ortaklaşa yürüttüğü emniyet kemeri trafik uygulamasına katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı kampanya kapsamında Batman Park AVM önünde gerçekleştirilen emniyet kemeri uygulamasına katılan Vali Şahin, trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekerek, trafikte emniyet kemerinin yaralanmalı kazalarda riski azalttığını belirtti. Sürücü ve yolculara “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası için hazırlanan maske ve broşür dağıttı.

Trafik uygulamasından sonra kampanyaya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Bi Hareketine Bakar Hayat mottosuyla yola çıkıyoruz. Hedefimiz kemer takma alışkanlığını daha da yaygınlaştırmak. Özellikle toplu taşıma araçlarında ön ve arka koltuklarda kemer takma alışkanlığında belli bir seviyeye geldik. Hedefimiz, bu kampanya ile beraber sürücülere kemer takma alışkanlığını iyice kazandırmak, özelikle genç nesillere bu alışkanlığı edinmelerini sağlamaktır.  Özel araçlarda, toplu taşıma araçlarında ve servislerde otomatik olarak bi hareket ile emniyet kemeri takmayla trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları çok ciddi oranda azaltabileceğiz ve bi hareketimizle hayata tutunabileceğiz. İçişleri Bakanlığımızın bu kampanyasını tüm illerde olduğu gibi Batman’da da titizlikle yürütüyoruz” diye konuştu.

Denetim sırasında Vali Şahin; İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Başkaya eşlik etti.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.