Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN “KÜLTÜR-SANAT DOLU ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR”

admin | 02 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN “KÜLTÜR-SANAT DOLU ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR”

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı tiyatro oyununa katılan Vali Hulusi Şahin “Batman’da kültür ve sanat dolu etkinliklerimiz devam ediyor. Halkımızın ilgisine de teşekkür ederiz” dedi.

TİYATROYA BÜYÜK İLGİ

Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür-Sanat Etkinlikleri kapsamında bu kez Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı tiyatro oyununu izleyiciyle buluşturdu.

Vali Hulusi Şahin, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’nın da izlediği tiyatro oyununa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bir Adam Yaratmak Necip Fazıl Kısakürek’in 1937 yılında yazdığı iki perdelik bir oyun. Diyarbakır Devlet Tiyatrosunun sahnelediği oyun izleyicilerin beğenisini toplarken Vali Hulusi Şahin’de teşekkür ederek “Müthiş bir eser. Bu esere can verdiniz. Yine bekliyoruz sizleri. Batman’da kültür ve sanat dolu etkinliklerimiz devam ediyor. Halkımızın ilgisine de teşekkür ederiz” dedi.

Vali Şahin’e teşekkür eden tiyatroseverler “Bu tür etkinliklerin her ay düzenlenmesinden dolayı Batman Valiliğine teşekkür ederiz. Bu tür etkinliklere katılmaktan dolayı mutluyuz” dediler.

 

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.