Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, MUHTARLARI DİNLEDİ

admin | 06 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimiz merkeze bağlı köy muhtarları toplantısı, Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantısında gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Kağan Mekan Çeviren, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, İl Genel Meclisi Başkanı A. Vahap Akbaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Sağlık Müdürü, İŞKUR İL Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, İl İl Tarım ve Orman Müdürü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, Dicle EDAŞ Müdürü, AKSA Doğalgaz Müdürü ve merkeze köy muhtarları katıldı.

Köylerin yol, içme suyu, altyapı ve eğitim gibi sorunlarının ele alındığı toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Şahin, öncelikle Van’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen çığ faciasında mahsur kalanları arayan ekiplerin üzerine çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başladı.

Vali Şahin “Biz, sizin her zaman köyünüzde pozisyonunuzun güçlü olmasını önemseriz. Bu yüzden sizsiz hareket etmeyiz, sizin dışınızda da hizmet ifasında köyden kimseyi muhatap almayız. Bizim için önemli olan sizsiniz. Ama sizler de öncelikle devlete sadakatle bağlı olma hususunda hiçbir şek ve şüpheye yer bırakmayınız.  Sadece bizim nezdimizde değil, kahvede, sokakta, çarşıda ve pazarda sizin yanınızda devletle ilgili en ufak yanlış bir davranışa müsaade etmeyiniz. Siyasi olarak herkes aynı düşünmeyebilir, ama asgari müştereklerimiz olan devletin varlığı ve bekası hepimiz için olmazsa olmazdır” dedi.

Konuşmanın ardından, muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Şahin, sorunların çözümü konusunda ilgili kurum müdürlerin gerekli çalışmaların yürütülmesi konusunda talimat verdi.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.