Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA İFTARINI AÇTI

admin | 21 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA İFTARINI AÇTI

Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen iftar programında sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

İftar öncesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde Covid-19 nedeni ile 2021 yılında hayatını kaybeden Ahmet Kılınç’ın adının verildiği Çocuk Rehabilitasyon Merkezinde ve yetişkin rehabilitasyon ünitelerinde incelemelerde bulunan Vali Şahin, ünitelerde yürütülen hizmetlere ilişkin yetkililerden bilgi aldı.
Vali Şahin daha sonra hastanenin yemekhanesinde düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar programına; Vali Şahin yanı sıra Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, İl Emniyet Köroğlu Kıraç, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap Akbaş, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi ve sağlık çalışanları katıldı.

İftar programında sağlık çalışanlarına hitap eden Vali Şahin, son birkaç yıl içerisinde covid-19 salgınına karşı Türk Sağlık Teşkilatı’nın başarılı bir sınav verdiğini ifade ederek “Türk sağlık sistemi alnının akıyla bu mücadelede çok büyük bir başarı gösterdi. Dünya standartlarının üzerinde bu süreci atlattı ve milletimizin takdirini kazandı. Sağlık teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Türkiye’nin son dönemde gurur duyduğu birkaç alan var, savunma sanayi gibi sağlık sistemimiz de bunlardan biri. Sizlerin yürütmüş olduğu hizmetlerle, sağlık sitemimizin altyapısı ve fiziki mekanları ile övünüyoruz. Bugün bu teşekkürün ve takdirin nişanesi olarak sizlerin sofrasına misafir olduk. Tüm hastalarımıza şifalar diliyorum. Sizlere de başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

22 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.