Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN, TALEPLERİ TEKER TEKER DİNLEDİ

admin | 26 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN, TALEPLERİ TEKER TEKER DİNLEDİ

Mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle sakinlerinin görüş ve taleplerini yerinde dinlemek için Batman Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Buluşmaları’nın 23.’sü Ziya Gökalp Mahallesi’nde gerçekleşti.

Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Mahalle Buluşmaları’ programına Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ali Osman Bilgili, Muzaffer Özkan ve Adnan Yürük, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Kamu ve Belediye Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarı Masum Padir ve çok sayıda mahalleli katıldı.

23.’sünün gerçekleştirildiği Mahalle Buluşmaları’nda Batman Valisi Şahin, Mahalle Muhtarı Masum Padir ve mahalle sakinlerinin taleplerini teker teker dinledi.

Mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri; ilkokul, cadde ve sokaklarda asfalt, kilit taşı ve bazalt taşlarının onarılması, Sağlık Merkezi’nin arka bahçesine çocuk oyun grubunun kurulması, Edip Solmaz Bulvarı ağaçlarının bakımı ve sulanması, halk ekmek büfesinin kurulması, okullarda güvenlik görevlisinin görevlendirilmesi, artan hırsızlık olaylarına karşı önlemlerin artırılması ve madde bağımlıları tarafından mesken edilen yerler ile ilgili çözüm taleplerini Vali Şahin’e iletti. Tüm taleplerle tek tek ilgilenerek hızlı çözümler üreten Şahin, birim müdürlerine ilgili taleplerin hemen yerine getirilmesi konusunda çalışmalar başlatmalarını istedi.

YENİ YAŞAM ALANI YAPILACAK

Ziya Gökalp Mahallesi’ne son on yılın toplamı kadar bu yıl bazalt ve parke taşı serildiğini vurgulayan Vali Şahin, mahallede bulunan hava lojmanlarının başka yere taşınarak mevcut yere yeşil alan, park, taziye evi gibi sosyal yaşam alanlarının yapılması gibi bir düşünce içerisinde olduklarını ifade etti.

BATMAN’A ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ KAZANDIRILACAK

Bir mahalle sakininin özel gereksinimli çocuğunun eğitimi için uygun sınıfların yetersiz olduğunu Vali Şahin’e iletmesi üzerine konuyla ilgili belediyenin hazırladığı proje hakkında açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Yakın zamanda yedi engelli grubuna yönelik, havuzlu ve terapi uygulamalarının olduğu tam teşekküllü bir Engelsiz Yaşam Merkezi’ni Batman’a kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu proje Türkiye’de bir kaç ilde, bir kaç belediyenin hayata geçirdiği bir proje. Biz Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu projeyi Batman’a uygulayacağız. Çok gelişmiş, çok kaliteli bir hizmeti çocuklarımıza ve ailelerine sunacağız” sözleriyle Engelsiz Yaşam Merkezi’nin müjdesini verdi.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.