Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 10 KASIM MESAJI

admin | 09 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Kurduğun Cumhuriyet, Kardeşliğimize emanet diyen Vali Şahin “Anadolu’nun yedi düvele karşı verdiği varlık-yokluk mücadelesini zaferle taçlandıran, kahraman silah arkadaşları ile birlikte bize bağımsız bir ülke bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 83 yıl önce 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrıldı.

Başlattığı İstiklal Harbiyle, üstünde yaşadığımız bu topraklardan silinmeye çalışılan milletimizin kalbinde hürriyet ateşini yakmayı başaran; dünyanın en güçlü devletlerine karşı verilen savaşta azim, kararlılık, inanç ve akılla galip gelen; kurduğu cumhuriyetle memleketin idaresini milli iradeye teslim eden Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Sadece sahip çıkma ve korumanın yeterli olmayacağını da idrak etmeliyiz. Bu değerli emaneti büyütme, daha yüksek noktalara taşıma, cumhuriyetimiz ve aziz milletimizi hak ettiği refah, huzur ve modern olanaklara kavuşturabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza ederek, el ele vererek yürümeliyiz bu yolda… Toplardan ve tüfeklerden büyük olan gücümüz de budur. Birlik ve kardeşlik…

Doğusundan batısına yurdun her köşesinden insanımızın cesareti ve şehadetiyle kurulan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, gelecek kuşaklara daha müreffeh, güçlü, itibarlı bir ülke bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının sene-i devriyesi vesilesiyle bir kez daha kendisi ve bu toprakları bize vatan yapan kahraman ecdadımızı rahmet ve hürmetle yad ediyor, aziz hatıraları ve emanetlerine en güzel şekilde sahip çıkacağımızı tekrarlıyorum.

Gözünüz arkada kalmasın” dedi

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.