Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 100. YILDÖNÜMÜ MESAJI

admin | 22 Nisan 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, TBMM’nin 100. Açılış Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayımladı

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir sevinçle kutlarken, şanlı tarihimizle ve bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızla bir kez daha övünüyor ve gurur duyuyoruz diyen Vali Şahin “23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış ve ezelden beridir hür yaşayan Türk Milletinin ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak “ Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyerek “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı onlara armağan etmiş, yeni nesle demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyete sahip çıkma görevini vermiştir.

Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

TBMM’nin 100. Kuruluş yıldönümünü içinden geçtiğimiz zor günler nedeniyle caddelerde, meydanlarda coşkuyla kutlayamıyor olabiliriz, ancak Gazi Meclisimizin varlığının ve O’nun çevresinde teşekkül edilen demokrasimizin mevcudiyetinin kıymetini her zamandan daha fazla anlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurucu büyüklerimizi, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi ve parlamenterlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.