Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN ‘18 MART’ MESAJI

admin | 17 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN’DEN ‘18 MART’ MESAJI

Batman Valisi Hulusi Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anma Günü mesajı yayımladı.

Mermisi kalmasa süngüsü ve bedeniyle vatanını savunan Mehmetçik, 107 yıl önce Çanakkale’de büyük bir destan yazdı diyen Vali Şahin “En büyük silahı vatan sevgisi ve iman olan, Anadolu’nun dört bir yanından kopup Çanakkale’de buluşan on binlerce genç, “Size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözünün gereğini yerine getiriyordu eşi görülmemiş bir cesaretle. Çanakkale’de emperyalizme diz çöktüren ve destanlaşan bu birlik ve dayanışma bilinci, Kurtuluş Savaşı’nda kazanılacak zaferin de müjdecisiydi. Bu yönüyle Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan yıllar önce basılan mührüdür.

Bugün en önemli görevimiz, ecdadımızın kardeşlikle ve omuz omuza yücelttiği Çanakkale ruhunu yaşatmak, devraldığımız bu şanlı mirası sonsuza dek sahip çıkılması için gelecek nesillere en doğru şekliyle aktarmaktır.

Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yılı kutlu olsun. 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi, Çanakkale’de ortaya koyduğu başarıyla zaferde büyük pay sahibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlık mücadelesi veren kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.