Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 19 EKİM MESAJI

admin | 19 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Şahin mesajında muhtarların, köy ve mahallelerde tüzel kişiliği temsil etmekle birlikte ülkedeki demokrasi piramidinin de zeminini oluşturduklarını belirtti.

Muhtarlık müessesesinin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi.

“MUHTARLARA ÇEŞİTLİ DESTEKLER SAĞLANIYOR”

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Muhtarlık Bilgi Sistemi, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde hizmet veren Muhtarlar Daire Başkanlığı söz konusu gelecek vizyonunun bir parçası. Valiliklerde vali yardımcısı, büyükşehir belediyelerinde genel sekreter yardımcısı, diğer belediyelerde de başkan yardımcısı düzeyinde muhtarların taleplerini takip edecek muhataplar belirlenmiş durumda.  SGK primlerinin devlet tarafından karşılanması ve maaş düzenlemesiyle de devlet tarafından muhtarlarımıza çeşitli destekler sağlanıyor.  Bizler de Batman’daki kronikleşmiş birçok probleminin çözümünde muhtarlarımızla istişare içinde hareket ederken, onların daha sağlıklı koşullarda hizmet verebilmesi için gerekli çalışmaları yürütüyoruz.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.