Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 5 HAZİRAN MESAJI

admin | 04 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlama nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dünyamız; Sanayi ve teknolojik alanda olağanüstü bir hızda gelişme ve ilerlemelere sahne olmaktadır diyen Vali Şahin mesajında “Yaşanan bu gelişmelerin bir kısmı çevre üzerinde telafisi neredeyse imkansız tahribatlara yol açmakta ve bu tahribatlar insanlığın geleceğini tehdit eden boyutlara ulaşmaktadır.

Hassas dengeler üzerine kurulu ekolojik yapının gitgide bozulmasına yol açan bu durum; küresel ısınma, kuraklık, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması ve bazı canlı türlerinin yok olması gibi ciddi çevre felaketlerinin yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

Tek yaşam alanımız olan dünyamızı yaşanır kılmak, gelecek nesillere yaşamlarını en temiz ve sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerine imkan sağlayacak nitelikte bırakabilmek için çevre üzerindeki baskıyı asgariye indirmek ve doğal yapının bozulmasını önleyecek tedbirleri almak devlet ve birey olarak hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Bu sorumluluk bilinciyle hareket eden Devletimiz; var olan biyolojik çeşitliliğin korunmasına, doğal kaynakların sürdürülebilir kalkınma yaklaşımıyla yönetilmesine ve tüm vatandaşlarının sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamasına imkan sağlayacak tedbirleri hayata geçirmektedir.

Bu noktada bizler de, kamu kurumları, yerel yönetimler, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, özel sektör, eğitim kurumları, medya ve tüm bireyler olarak, çevre konusu üzerinde hassasiyetle durmalı ve çevrenin korunmasına hep birlikte çaba sarf etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 5 Haziran Dünya Çevre Gününün, çevre konusunda bizleri bir kez daha düşünmeye ve yapabileceklerimizi gözden geçirmeye vesile olmasını ve çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni eder, tüm vatandaşlarımıza güzel, temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

203 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.