Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN 8 MART MESAJI

admin | 06 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Kadınların önemine değinen Vali Şahin “Toplum ve ülke olarak medeni dünyada hak ettiğimiz saygın konumu kazanmamızda emeği, alın teri, katkısı ve duası bulunan, ulusal kurtuluş mücadelesinden, Cumhuriyetin kuruluşuna kadar hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan kadınlarımız, yaşantısında edindiği tecrübeler ile günlük yaşamın getirdiği yenilikleri bir sanatkar duyarlılığı içinde ilmek ilmek işleyerek bugünlere gelmemizi sağlamışlardır.

Özellikle bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. O, bir anne olarak, bir eş olarak ya da bir evlat olarak evini çekip çevirdiği kadar, toplumu şekillendirmiş en temel unsurdur. Sevgili Peygamberimiz ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ iltifatıyla, yüce dinimizin özellikle anne olan kadına ne kadar önem ve saygınlık verdiğini göstermiştir.

Tarihsel süreç içerisinde, dünyadaki hemcinslerine yaptıkları ile örnek olan ve bizler için de bir gurur kaynağı olan Türk kadını; gerek sosyal, gerekse ekonomik alanda, her geçen gün yükselttiği başarı çıtası ile bugün de bu öncü vasfını sürdürmektedir.

Hal böyleyken kadınlarımıza yönelik yaşanan şiddet olgusu ve bunun yol açtığı derin toplumsal sorunlar bizleri üzmektedir. Toplumun bütün bireyleri olarak şiddet olgusu ile mücadele etmeli ve kadınlara karşı sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışla davranmayı insani bir gereklilik olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta aile olmak üzere toplumun en önemli yapı taşı olan, hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, esenlikler dilerim” dedi.

186 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.