Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN BERAT MESAJI

admin | 16 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

VALİ ŞAHİN’DEN BERAT MESAJI

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Berat Kandili mesajı yayımladı.

Vali Şahin mesajında “Üç ayların manevi dünyamıza huzur veren atmosferi içinde karşıladığımız Ramazan ayının habercisi, rahmet, af ve mağfiret gecesi Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Kurtuluş, af ve arınma manalarını da barındıran, af ve şükür vesilesi olan Berat Kandili; hata ve yanlışlarımızdan kaçınma, günahlardan arınma, bağışlanma fırsatlarının yanında affetmenin erdem ve hikmetini de hatırlatıyor.

Berat gecesinin muhtevasındaki bir diğer önemli fırsat da yenilenme ve geçmiş muhasebesine sevk eden manevi bir zemin oluşturması.

Birlik, beraberlik, sevgi, saygı, paylaşma ve dayanışma duygularını daha güçlü hissettiğimiz Berat Kandilinin oluşturduğu kardeşlik ikliminde; ailemiz, akrabalarımız ve yakın çevremizde varsa dargınlıklara son vermeli, ortak huzur ve refahımız için dua etmeliyiz.

Onbir ayın sultanı Ramazan’ın müjdecisi, yüce Mevla’nın bolluk ve bereketinin yeri-göğü kapladığı rahmet dolu bu gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Batmanlı hemşehrilerim ve aziz milletimiz başta olmak üzere, tüm İslam aleminin Kandilini tebrik ediyorum. Berat Kandilimiz mübarek olsun” dedi.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.