Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

admin | 12 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Hulusi Şahin, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.

Vali Şahin mesajında Dünyayı derinden sarsan ve olağanüstü önlemlere zorlayan pandemi koşullarında girdiğimiz mübarek Ramazan Bayramı’nın, tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu bayram, sevdiklerimizden ayrı geçireceğimiz, onlarla sarılıp kucaklaşmadan, büyüklerimizin elini öpmeden geçireceğimiz ikinci Ramazan Bayramı. Umuyorum ki, salgına karşı alınan tedbirler ve aşı çalışmaları olumlu sonuçlar verecek, bizler de bir sonraki bayramı ailemiz, akrabalarımız ve dostlarımızla bir arada yaşayacağız.

Alınan son önlemler, Koronavirüs salgınının şakasının olmadığını hepimize gösterdi. Sürekli mutasyona uğrayan ve çeşitli varyantları bulunan virüs, artık daha hızla yayılabiliyor ve ölümle sonuçlanan vakaların yaş ortalaması bir önceki döneme göre oldukça düşmüş durumda.

Covid-19 artık her yaştan insanımızı ölümle tehdit eder bir halde.

Bu bilgileri vatandaşlarımızı tedirgin etmek için değil, bayramlaşmanın bile tedbirler çerçevesinde neden sınırlandırıldığının daha iyi anlaşılması için paylaşıyoruz.

Siz değerli Batmanlı hemşehrilerimizin de yakından şahit olduğu üzere, şehrimiz salgınla mücadelede büyük bir başarı göstermiş ve Türkiye genelinde en az risk taşıyan ilk üç şehir arasına girerek mavi kategoride yer almıştı.

Normalleşmeyle birlikte çok kısa sürede sadece Batman özelinde değil tüm ülkede olumsuz bir tablo ortaya çıktı. Vaka sayılarındaki hızlı yükselme ve can kayıplarında yaşanan artış daha sert önlemleri zorunlu kıldı. Bu önlemler yakınlarımız, dostlarımız, aile fertlerimizden yeni kayıplar verilmemesi için alındı. Tam da bu nedenle, “Bayramda sevdiklerimizi yaşatacağız. Birlikte nice bayramlar yaşayacağız” diyoruz.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş kabul edilen Ramazan-ı Şerif’in ardından karşıladığımız Ramazan Bayramının tüm insanlık adına esenliğe vesile olmasını diliyor, başta Batmanlı hemşehrilerimiz ve aziz milletimizle tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum. Ramazan Bayramımız mübarek olsun” dedi.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.