Hoşgeldiniz  

VALİ ŞAHİN’E ‘GÖÇMENLER GÜNÜ’ ZİYARETİ

admin | 19 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Uluslararası Göçmenler Günü’’ vesilesiyle İl Göç İdaresi Müdür Vekili İbrahim Halil Tokmak ve İlimizde yaşayan Suriyeli, Ganalı ve Çatlı göçmenlerden oluşan bir heyet, Vali Hulusi Şahin’i ziyaret etti.

Ziyaret sırasında İl Göç İdaresi Müdür Vekili Vali Şahin’e ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ nedeni ile gerçekleştirecekleri etkinlikler ve İlimizde yaşayan göçmenlerin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sırasında İlimizde yaşayan Iraklı Hayri İlyas Vali Şahin’e Irak’ın Dohuk kentinde bulunan Ezidi mabedi ve Ay yıldızlı Türk Bayrağının yer aldığı bir plaket takdim ederek “Ülkenizde kaldığımız süre içerisinde bu bayrak altında kendimizi huzur ve güvende hissettiğimizi belirtmek isterim. Din ve ırk farkı gözetmeksizin vermiş olduğunuz desteklerden dolayı size ve devletinize teşekkür ediyorum“ dedi. Göçmen vatandaşlara ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirten Vali Şahin, kendilerine teşekkür etti.

SURİYELİ SANATÇIDAN HAT SERGİSİ

Vali Hulusi Şahin, İl Göç İdaresi Müdürlüğünün destekleri ile Batman Park AVM’de “Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla düzenlenen hat sergisinin açılışına katıldı. Suriyeli Hat Sanatçısı Salih Osman’ın eserlerinden oluşan serginin açılışını yapan Vali Şahin, sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Serginin açılışına; İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.